Čeští triatlonisté závodili o víkendu 13.-14. dubna v Evropě, Asii, Jižní Americe i Austrálii. Jak si vedli?

T100 World Triathlon Tour, Singapur

Radka Kahlefeldt Vodičková se představila na prestižním závodě T100 v Singapuru, kde stála na startu vedle nejlepších dlouhotraťařek na světě. V plavecké části o délce 2 km si připsala 13. nejlepší výkon. Na 80km cyklistice patřil její čas k těm nejpomalejším, v 18km běhu se ale česká reprezentantka posouvala vpřed a cílem proběhla na 11. pozici. Po fantastickém běžeckém výkonu si vítězství připsala Australanka Ashleigh Gentleová.

Kompletní výsledky zde.

Evropský pohár, Melilla (Španělsko), 14. dubna

Na jihu Evropy se závodilo o body do Evropského poháru. Do Melilly se vypravili Filip Tlamka, který si připsal 30. místo, a Michaela Štěrbová, která byla 36.

Michaela Štěrbová: Závod pro mě skončil náběhem do vody, kde se běželo dost daleko, což se mi obecně příliš nedaří, ale tentokrát jsem to opravdu hodně pokazila. Takže jsem začala plavat úplně vzadu a tím jsem ztratila šance do dobré umístění. Párkrát jsem uvažovala o tom, že vzdám, ale nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala.

Filip Tlamka: Celkem dobře jsem odstartoval, byl jsem tam ze začátku na čele. Ve vodě jsem se pak trochu propadl, ale nic strašného to nebylo. Cyklistická trať byla místy náročná, bylo i mokro na jednom místě, takže pár závodníků z mé skupiny popadalo a nepodařilo se nám docvaknout čelo. Do druhého depa jsme přijeli se ztrátou 30 sekund. Neběželo se mi pak špatně. Výsledek je na první závod sezony asi dobrý, ale doufám, že příště to půjde snáz.

Výsledky zde.

Mistrovství Oceánie, Taupo (Nový Zéland), 13. dubna

Ve startovní listině tvořené výhradně závodníky Nového Zélandu a Austrálie se objevila také jedna česká vlaječka. Na šampionátu Oceánie se představil David Martin, který dlouhodobě žije na Novém Zélandu. Na olympijské distanci si připsal 15. místo.

David Martin: Vyplaval jsem docela dobře, byl jsem možná deset sekund za prvním. Na kole jsme jeli nejprve ve čtyřech, pak nás dojeli další čtyři. Ve druhém depu jsme měli asi minutu a patnáct vteřin náskok. Vybíhal jsem jako čtvrtý, ale stačilo mi to na 15. místo. Mám z toho celkově docela dobré pocity před Světovými poháry v Austrálii a Číně, které mě teď čekají.

Americký pohár, Salinas (Ekvádor), 14. dubna

Do ekvádorského Salinas se vypravila na Americký pohár Heidi Juránková, která studuje v USA. A dosáhla na vynikající 5. místo!

Heidi Juránková: Špatně jsem odbočila na kole a bohužel ztratila několik důležitých sekund. Ale nevzdala jsem to a téměř se vrátila do balíku s obrovskou pomocí Mitchell Stanfordové. Na běh už mi moc energie nezbylo, ale nechala jsem tam všechno a skončila pátá.