Juniorští reprezentanti prožívají fantastický závěr sezony! Už z třetího závodu Evropského poháru v řadě, na kterém se představili, vezou zlatou medaili. U slovinského jezera Bled triumfoval v sobotu 7. září Radim Grebík.

Do Slovinska se vydala hned desetičlenná výprava českých reprezentantů. Na startovní listině figurovali Radim Grebík, Filip Michálek, Tomáš Kříž, Filip Tlamka, Matěj Kříž, Václav Bednarský, Alžběta Hrušková, Tereza Svobodová, Lenka Švecová a Šárka Půstová.

Po 400 metrů dlouhé plavecké části v nádherném horském jezeře Bled se závodníci vydali na 13km kopcovitou cyklistiku rozdělenou do dvou okruhů. 3,3 km dlouhý běh se pak běžel po břehu jezera.

V závodě juniorů si v plavecké části skvěle počítali Radim Grebík, Tomáš Kříž a Filip Michálek – všichni šli z vody v elitní šestce. Michálek se pak bohužel nedokázal udržet v první cyklistické skupině. A smůla potkala i Tomáše Kříže, který dlouho jezdil na čele s Radimem Grebíkem. Jenže upadl a zlomil rám kola. I tak dokázal dokončit a připsal si 30. místo.

Radim Grebík si počínal velmi suverénně, soupeřům na cyklistické trati nastupoval a v běhu si zajistil zlatou medaili. Filip Michálek finišoval na 20. místě, Václav Bednarský byl 26. a Filip Tlamka 29. Matěj Kříž doběhl v poslední desítce závodníků.

V závodě juniorek patřila k největším favoritkám Alžběta Hrušková, která vybojoval skvělé 4. místo. Tereza Svobodová skončila 11., Šárka Půstová doběhla 16. a 20. místo bere Lenka Švecová.

„Bety jezdila na kole v prvním balíku, ale v běhu se pak projevila únava z mistrovství světa a nebylo to tak rychlé, jak jsme u ní zvyklí. Terka, Šárka i Lenka pak jezdily ve druhém balíku. Terka z něho běžela nejlépe, bohužel ztráta na první skupinu už byla příliš velká a na třech kilometrech se toho příliš stáhnout nedalo,“ uvedl reprezentační kouč Radek Eliáš. „Jinak jsem ale z výsledků těch nejlepších nadšený a už se těšíme na závody do Záhřebu!“

Kompletní výsledky najdete po jejich zveřejnění zde.