Reprezentační závodní sezóna 2024 již byla odstartována několika závody kategorií ELITE, příští víkend v Caorle se do soutěží zapojí i naši talentovaní junioři

EP Juniorů v italském Caorle (10.-12.5.2024) v distanci Supersprint (0,3-9,5-1,9) proběhne způsobem „QUALIFYING ROUND FORMAT“. To znamená, že junioři budou v pátek 10.5. bojovat ve 4 vlnách (semi-finals) po 30 závodnících o postup do sobotního finále. Do toho postupuje vždy prvních 7 z každé vlny + 2 závodníci na čas.

Juniorky čeká stejný mechanismus závodění s tím, že budou obsazeny jen 3 semi-finals, odkud postupuje do sobotního finále vždy prvních 9 z vlny a 3 na čas. Obě finále, jak juniorů, tak juniorek budou tedy soubojem 30 závodníků vzešlých ze semifinálových kol.

Na startovní listině jsou 3 naši junioři: Šimon Michálek, Lukáš Plic a Štěpán Volf, a 4 juniorky: Edita Pozlerová, Emma Ryšávková, Veronika Hrachovinová a Vanda Křížková. V neděli je pak na pořadu Mixed Junior Relay, kde stavíme také Team Czech Republic. Závodníci, kteří nebudou nominováni do národní štafety budou pravděpodobně zařazeni do některé z mezinárodních štafet.

Na sobotní finálový program juniorů navazuje Evropský pohár dospělých, kde máme jedinou zástupkyni Alžbětu Hruškovou. Dospělí, na rozdíl od Supersprintových juniorů, závodí na distanci Sprintriatlonu (0,75-12,5-5).

Česká republika bude mít zastoupení nejen mezi závodníky. Na závod v Caorle byli WT nominováni také dva naši rozhodčí, Miloš Kmuníček (Cheef Transition) a Gabriela Raková (Cheef Penalty Box).