V krásném areálu rybníka Hořejší Obora se už 10. dubna uskuteční Aquatlon Příbram, který je druhým závodem Českého poháru v aquatlonu. Na startovní listině v tuto chvíli figuruje více než 80 přihlášených, pokud nejste mezi nimi, budete moci od 4. dubna využít k registraci nový systém CTS.

Aquatlon Příbram odstartuje už za několik dnů. Nyní ale do jeho příprav zasáhne přechod na nový informační systém České triatlonové asociace, která k 31. březnu ukončí provoz dosavadního webu www.czechtriseries.cz, jehož prostřednictvím se účastníci na závod registrovali. Od 4. dubna se pak bude možné registrovat prostřednictvím zcela nového systému CTS.

„Závodníci se nemusejí obávat, že by se na Aquatlon Příbram nemohli registrovat. Po kompletní a velmi rozsáhlé migraci dat z Czechtriseries na nový systém CTS budou přihlášky opět otevřeny. Všechny uživatele Czechtriseries.cz budeme o této změně informovat e-mailem. Informace o spuštění nového systému budou k dispozici také na webu triatlon.cz, který doporučuji sledovat,“ říká Tomáš Petr, technický ředitel ČTA.

Ve středočeském městě čeká na závodníky nejprve 400 metrů plavání v pětadvacetimetrovém bazénu Aquaparku Příbram. Start běžecké části proběhne Gundersenovou metodou v nedalekém areálu rybníka Hořejší Obora. Dospělí závodníci poběží 5000 metrů po asfaltových cestách vedoucích tamním parkem.

Mezi největší favority budou patřit domácí závodník Tomáš Zikmund, který už v Příbrami v minulosti zvítězil a loni se stal celkovým vítězem Českého poháru. Před startem sezony v dlouhém triatlonu přijede svou formu otestovat Tomáš Řenč, sedmý muž loňského světového šampionátu. Na stupně vítězů bude útočit také Šimon Koblížek. V závodě žen se bude na medailové umístění z předchozího závodu ve Zlíně snažit navázat například Nikola Procházková. Registrace jsou ale stále otevřené, a tak se bude startovní listina ještě měnit.

Prezentace začíná v 8 hodin, rozplavání je možné od 8.15 do 9 hodin. Plavecká část odstartuje od nejmladších kategorií v 9:15 hodin, první běžci se vydají na trať ve 13:30.

Seriál Českého poháru vyvrcholí o 14 dnů později na Praze 11, kde se uskuteční zároveň Mistrovství ČR.