Po mistrovství světa ve středním kvadriatlonu, které se konalo koncem června v Týně nad Vltavou, se nejlepší závodníci sešli ve slovenském Komárně, kde proběhla další zastávka světového poháru.

Tentokrát se závodilo ve sprint kvadriatlonu, tedy 750 m plavání, 20 km na kole, 4 km na kajaku a 5 km běhu. V závodě se dařilo českým reprezentantům. V celkovém pořadí  mezi muži vyhrál Tomáš Svoboda  před  Michalem Buckem ze Slovenska a Ferencem Csimouo z Maďarska.

Mezi ženami zvítězila Magdaléna Koberová před Kristýnou Vejvodovou a Susane Walterovou  z Německa.

Na stupních vítězů se umístili ještě Tomáš Behún. V kategorii mužů do 23 let obsadil druhé místo. Stříbro získal i Leoš Roušavý, a to v kategorii mužů nad 40 let. V celkovém pořadí se umístil na čtvrté příčce.

Text a foto: J. Kobera