Poprvé od roku 2016 se Český pohár v aquatlonu vrací do Brna, kde se bude závodit už 6. dubna. Účastníci letošního druhého pohárového závodu se přitom mohou těšit na netradiční starty plavecké i běžecké části.

Stejně jako před osmi lety se plavecká část Kaláb Aquatlonu Brno uskuteční ve Sportareálu Družstevní, kde se poplave v krátkém bazénu. Účastníci se ovšem mohou těšit na netradiční vstup do závodu – nepostaví se totiž na startovní bloky, ale odstartují z vody. V hlavní kategorii je pak čeká 400 metrů plavání.

Novinkou letošní sezony Českého poháru v aquatlonu je Speedo Plavecká prémie, která ocení nejlepší plavecké výkony celého dne na 400metrové vzdálenosti bez ohledu na konečné umístění v závodě. Při prvním závodě ve Zlíně se jejími vítězi stali David Pluhař s Anetou Štěpánovou. Kdo zvítězí tentokrát?

Běžecká část se bude konat na tartanové atletické dráze ve sportovním areálu VUT Pod Palackého vrchem. Také tady bude ve srovnání s jinými pohárovými závody něco jinak – start bude hromadný, nikoliv Gundersenovou metodou.

Startovní listina slibuje divácky atraktivní souboje, ve kterých budou o vítězství bojovat také domácí závodníci Triatlon Teamu Brno, například reprezentanti Alžběta Hrušková s Filipem Tlamkou. V závodě mužů ale bude chtít na svůj triumf z prvního pohárového závodu ve Zlíně navázat aquatlonový specialista Šimon Koblížek.

Kapacita startovní listiny je omezena na 180 účastníků, přihlašovat se přitom můžete online na webu cts.triatlon.cz do 4. dubna 16 hodin. Pak bude registrace uzavřena, aby pořadatelé měli prostor připravit rozlosování rozplaveb a předešli tak časovým prodlevám v závodní den.

Rozplavby startují dopoledne v 9.30 hodin, na běžeckou trať se první závodníci vydají ve 12.40 hodin. Vyhlášení výsledků je plánováno na 14:50 rovněž do sportovního areálu VUT Pod Palackého vrchem.