40 let českého triatlonu. 40 videí o historii. 40 dní. Česká triatlonová asociace připravila sérii krátkých videí o historii českého triatlonu, která budou od 1. února denně publikována na facebookové stránce Český triatlon. Celý seriál pak vyvrcholí 40minutovým pořadem, který odvysílá ČT Sport 13. března.

Ohlédněte se za prvním triatlonovým závodem nejen v Česku, ale v celé Evropě. Zavzpomínejte na olympijskou medaili Jana Řehuly, evropské zlato Filipa Ospalého, rekordní Akci 305, na první mistrovství světa či slavný Triatlon přes Železnou oponu.

Český triatlon má za sebou svou jubilejní 40. sezonu, během které začala Česká triatlonová asociace pracovat nejen na vzniku uceleného archivu, který do té doby prakticky neexistoval, ale zároveň připravila 40minutový televizní pořad mapující nejvýznamnější milníky české triatlonové historie. Ten bude odvysílán 13. března na ČT Sport.

Předehrou k němu bude videoseriál, který startuje 1. února na Facebooku Český triatlon. Každý den tu najdete jeden díl. Ten první bude mít premiéru ve 20.00 hodin, s každým dalším dílem pak budete moci vstávat. Další díly budou zveřejňovány každý den v 8.00 hodin ráno.

Redaktor ČT Sport Tomáš Budka, který na pořadu spolupracoval, navštívil při jeho natáčení celou řadu osobností českého triatlonu. Před kameru se posadili nejen sportovci, ale také trenéři, organizátoři a funkcionáři. Natáčel na místech, na kterých se psala triatlonová historie. A využil také fotografie a záběry, které se podařilo získat při vytváření archivu a dosud nikdy nebyly veřejně k vidění. Například záběry z roku 1981 ze závodu na Butově, které tvoří zřejmě nejstarší triatlonový film v Evropě! Další unikátní záběry se podařilo získat z archivu ITU, ETU či soukromých sbírek.