Deštivé počasí, které panovalo v japonské Jokohamě, triatlonistce Tereze Zimovjanové štěstí nepřineslo. Česká reprezentantka musela odstoupit ze závodu mistrovství světa (WTCS) kvůli defektu při cyklistice. Premiérové vítězství si v této nejprestižnější sérii připsala Britka Sophie Coldwellová.

Závod v jokohamském přístavu neodstartoval pro jedinou českou účastnici šťastně – z vody vybíhala na 57. místě se ztrátou necelých dvou minut na nejrychlejší plavkyni, kterou byla Nizozemka Maya Kingmaová.

Při cyklistické části se ale Zimovjanová posouvala navzdory mokré trati vpřed. Pracovala ve čtvrté skupině, které se dařilo stíhat závodnice jedoucí před ní a dostala se tak do kontaktu s 38. místem. Při šestém z devíti okruhů ale musela česká reprezentantka ze závodu odstoupit kvůli defektu. „Měla jsem úplně prázdné zadní kolo. Mrzí mě to, protože se mi dařilo dojíždět skupinky,“ vzkázala zklamaně z Japonska.

Po 40km cyklistické části byla na čele sedmička závodnic, z nichž pak nejlépe běžela Britka Coldwellová, která si tak zajistila svůj premiérový triumf.

Výsledky

Mistrovství světa, Jokohama (Japonsko), 13. května 2023

Ženy: 1. Sophie Coldwellová (V.Brit.) 1:53:32, 2. Rosa Maria Tapia Vidalová (Mex.) +18, 3. Taylor Knibbová (USA) +31 … Tereza Zimovjanová nedokončila

Kompletní výsledky najdete zde.