Triatlonová sezona startuje! V italském Pragelatu se tento víkend uskuteční MS v zimním triatlonu, kde se na olympijských tratích z roku 2006 o medaile poperou Marek Rauchfuss, Aneta Grabmüller a Natalie Brlicová. V novozélandském Napieru se představí na Světovém poháru David Martin.

V Pragelatu vybojovala v roce 2006 legendární zlatou medaili v běžeckém lyžování Kateřina Neumannová. Na její úspěch nyní budou chtít navázat zimní triatlonisté. Bohužel stejně jako zbytek Evropy se i Dolomity potýkají s nedostatkem sněhu. Organizátoři mají připravený 4km okruh pro běžecké lyžování, ostatní disciplíny se ale s největší pravděpodobností budou muset obejít bez sněhu.

Program odstartuje v pátek 23. února zimním duatlonem. Závodníky čeká dvojitá porce 3km běhu a 6 km na běžkách. V závodě se představí Natalie Brlicová, která dřívější medailové úspěchy sbírala pod jménem Grabmüllerová. Na mezinárodní scénu se vrací po 8 letech, naposledy se blýskla stříbrem z mistrovství Evropy v zimním triatlonu v roce 2016.

V sobotu je na programu zimní triatlon. Závodníky čeká dvakrát 4 km běhu, 6 km na horském kole a 6 km na běžkách. V závodě žen se představí Aneta Grabmüller. V závodě mužů bude k hlavní favoritům patřit Marek Rauchfuss. „Jsem zvědavý, jak se pořadatelé poperou se sněhem. Doufám v těžké podmínky – čím měkčí trať, tím lépe. Chci zabojovat o medaili, ale vím, že to bude obtížné. Italové a Norové budou na běžkách dobře připravení,“ očekává Rauchfuss.

V neděli je na programu štafeta dvojic. Český tým ve složení Marek Rauchfuss – Aneta Grabmüller bude startovat poprvé od roku 2020. V italském Asiagu tehdy překvapili třetím místem. „Bez účasti Rusů, věřím, že na medaili opět máme. Závod letos bude asi mnohem vyrovnanější, koná se na velmi krátkých distancích,“ přibližuje naděje české dvojice koordinátor zimního triatlonu Ivo Grabmüller.

České barvy budou hájit i závodníci ve věkových kategoriích. Na startu uvidíme Ondřeje Petišku, Marka Feitha, Pavla Jindru, Marka Ščerbu a Šárku Grabmüllerovou.

SP odstartuje na Novém Zélandu

Světový pohár v olympijském triatlonu vstupuje do nové sezony. Letošní kalendář zahrnuje celkem 15 závodů – tím nejočekávanějším pro české fanoušky bude domácí závod v Karlovy Varech, který patří k těm nejprestižnějším ve světovém kalendáři.

První závod se uskuteční 24. února v novozélandském Napieru, kde se představí David Martin. Pro českého závodníka se jedná o téměř domácí závod, protože na Novém Zélandu dlouhodobě žije a do Evropy přijíždí jen na hlavní část triatlonové sezony.

Jeho závod odstartuje v 6 hodin ráno a přímým přenosem ho bude možné sledovat online na TriathlonLIVE.tv.