Poslední únorový víkend se v rumunském Cheile Gradistei uskuteční mistrovství Evropy v zimním triatlonu. Při absenci vicemistra světa Marka Rauchfusse bude největší českou nadějí Aneta Grabmüllerová.

Zimní triatlonisté sbírají tradičně na světových akcích cenné kovy. Na nadcházejícím mistrovství Evropy však budou mít skromnější cíle. „Marek Rauchfuss, který obsadil na nedávném mistrovství světa druhé místo, se již plně soustředí na cyklistickou přípravu, a tak na šampionátu bude chybět,“ vysvětluje koordinátor zimního triatlonu Ivo Grabmüller.

Mezi ženami se představí Aneta Grabmüllerová, která se k závodění vrátila po tříleté pauze. Na mistrovství světa v italském Asiagu brala 9. místo. Společně s Markem Rauchfussem pak získala bronzovou medaili ve štafetě dvojic. „Doufám, že se mi podaří vylepšit umístění z mistrovství světa. V tréninku jsem se poslední týdny cítila dobře, snad se to projeví i závodě,“ uvedla Aneta Grabmüllerová.

V závodě mužů měl být při absenci Marka Rauchfusse jediným českým zástupcem Pavel Jindra. Ani on se však závodu kvůli nemoci nezúčastní. Čeští reprezentanti se nepředstaví ani v nedělní štafetě. „Aneta má bohužel pracovní povinnosti a z Rumunska tak odlétá již v neděli brzy ráno,“ zdůvodnil koordinátor zimního triatlonu Ivo Grabmüller, který se zároveň představí v závodě age group. Ve své věkové kategorii se o medailová umístění poperou Šárka Grabmüllerová, Jaroslav Balatka, Adam Holomoucký a Ondřej Petiška.

Závod elite mužů odstartuje v sobotu 29. února v 10 hodin, ženy se na trať vydají o dvě minuty později. Kvůli nedostatku sněhu byly trasy zkráceny na 4 km běhu, 6 km cyklistiky a 4 km běžeckého lyžování.