Kromě přibližně 70 elitních závodníků, o jejichž závodě píšeme zde, se na start nedělního středního triatlonu v rakouském Walchsee postavilo dalších téměř 900 závodníků, kteří se tak zapojili do evropského šampionátu Age Groups a v kategoriích závodu OPEN.

Česká republika v Rakousku vybojovala zásluhou Dany Hylákové jednu zlatou medaili, ke které jí upřímně gratulujeme! Další umístění v první desítce vybojovala Lilly Zedníková, která byla ve své kategorii devátá.

Velmi blízko medaili byl i Václav Glaser, který ve své kategorii závodu ME v aquabike obsadil 5. místo. Mimochodem – pro ty z vás, kteří z různých důvodů nemůžete běhat (stejně jako Václav) by se mohla tato disciplína stát vhodným řešením a vyústěním touhy závodit!

V závodě ME kategorií AG se ve Walchsee představilo 8 našich závodníků (z toho 2 ženy). Což sice na první pohled není mnoho, ale i tak se pravděpodobně jedná o jednu z nejvyšších účastí českých závodníků v šampionátu Age Groups.

Všem chceme poděkovat a pogratulovat! A to nejen za jejich výkony, ale i za to, že se rozhodli bojovat v českých barvách.

Kromě závodníků AG v Rakousku startovalo dalších více než 30 triatlonistů z Česka. Rádi bychom i jim poděkovali a pogratulovali ke kvalitním výkonům!

A budeme velice rádi, pokud se někteří z nich (a samozřejmě i další) do budoucna rozhodnou startovat v závodech ME a MS. Častým argumentem bývá obava z nedostatečné výkonnosti. Té se opravdu není třeba obávat! Vždyť například dámy Adéla Kuželová a Zuzana Ernestová by v ME obsadily stejná místa, jakých dosáhly v závodě OPEN, tedy 5. resp. 8. místo!

A Česká triatlonová asociace určitě nemá za cíl nějakým způsobem limitovat a omezovat zájem a vůli těch, kteří jdou bojovat v barvách České republiky.

V žádném případě zde nechceme porovnávat minulé a současné počty startujících, jejich umístění apod.

Je to velice jednoduché – prostě bychom byli rádi, kdyby se nám postupně a společně podařilo vytvořit jakýsi pomyslný Český triatlonový tým, který by na závodech a soutěžích prezentoval český triatlon jako různorodou, nicméně však pospolitou partu lidí, kteří mají stejnou posedlost a zálibu – triatlon!

Vždyť Český triatlonový tým, to je i označení, které mají všichni AG závodníci na svém oblečení.

A pokud máte v této souvislosti jakékoliv nápady, podněty a připomínky, neváhejte nás kontaktovat a sdělit nám je.

Výsledky Age Groups naleznete zde.

Výsledky OPEN zde.

Foto: Tomáš Petr