Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, která od 10. března až do odvolání zakázala konání všech sportovních akcí s účastí 100 a více lidí, se nemohou v plánovaném termínu uskutečnit ani závody organizované ve spolupráci s Českou triatlonovou asociací.

V tuto chvíli se opatření vlády ČR dotýká zejména Českého poháru v aquatlonu, který měl odstartovat v neděli 15. března závodem EGE Aquatlon České Budějovice. Vzhledem k tomu, že opatření není ohraničeno žádným konkrétním termínem, předpokládá se i odložení dalších závodů.

Zároveň se ruší veškeré tréninkové kempy ČTA, které se měly uskutečnit do konce března.

„Jako Česká triatlonová asociace nařízení vlády plně akceptujeme. Ve spolupráci s jednotlivými pořadateli nyní budeme usilovat o to, aby závody nebyly rušeny bez náhrady, ale našli jsme pro ně vhodný pozdější termín,“ říká Antonín Bauer, předseda ČTA. „Bohužel v tuto chvíli nevíme, kdy by opatření mohlo být zrušeno, proto musíme ohledně dalších rozhodnutí vyčkat na postup Bezpečností rady státu a dalších institucí.“

Jestliže máte nějaké otázky týkající se koronoviru, byla nám na základě spolupráce ČTA a zdravotnického zařízení Men’s Health Clinic nabídnuta možnost telefonických konzultací. Využít pro ně můžete telefonní čísla 602 426 500 (MUDr. Sobotka) a 739 029 19 (Bc. Janette Konvalinová, DiS.)