Začalo to novinovým článkem Agónie železných mužů, který byl prvním impulsem ke zorganizování nejstarších triatlonových závodů na našem území. Nyní má český triatlon za sebou svou 40. sezonu. Během těch let napsal tisícovky úžasných příběhů, prožil spoustu chvil plných euforie. Ty nejvýraznější z nich zachytila kniha 40 let – od agónie k euforii, kterou vydává ČTA právě teď. A celý výtěžek z ní poputuje do Nadačního fondu ČTA.

Věděli jste, že čeští triatlonisté byli iniciátory vzniku Mezinárodní i Evropské triatlonové unie? Přemýšleli jste někdy nad tím, kde se vzaly olympijské distance 1,5-40-10? Tušili jste, že se v Československu konala rekordní Akce 305? Že Šumava byla blízko tomu, aby hostila závod mistrovství světa?

Nejen tyto zajímavosti najdete v knize 40 let – od agónie k euforii, která na 80 stranách mapuje nejvýznamnější milníky české triatlonové historie. Publikace vydaná Českou triatlonovou asociací nemá ambici stát se encyklopedií, ani výsledkovým přehledem. Je vzpomínkou na nejvýznamnější události české triatlonové historie, které oživuje také na historických fotografiích.

Slavné triatlonové chvíle mapuje kniha po jednotlivých dekádách. Každou z nich přitom symbolizuje kromě autorského textu také jedna výrazná osobnost. Václav Vítovec v rozhovoru vyprávěl o naprostých triatlonových začátcích v Česku – o boji s komunistickými předsudky, o své první cestě na havajského Ironmana, o rekordní Akci 305 či o zařazení triatlonu na olympijské hry.

Tomáš Kočař, který byl prvním Čechem ve světové špičce, zavzpomínal v rozhovoru na své úspěchy na světových i evropských šampionátech, ale také na proměnu triatlonu v průběhu let. Jan Řehula povídal o své olympijské medaili ze Sydney, o svých cestách po triatlonovém světě i o svém působení pod legendárním trenérem Suttonem či svých trenérských zkušenostech. Čtvrtou osobností je Vendula Frintová, která je jednoznačně nejúspěšnější českou triatlonistkou poslední dekády.

Knihu můžete objednávat na eshop.triatlon.cz za cenu 349 Kč. Členové České triatlonové asociace mohou využít členskou slevu a publikaci zakoupí za 279 Kč.

40 let let – od agónie k euforii
Počet stran: 80
Formát: 210 x 268
Vazba: pevná
Rok vydání: 2021
ISBN 978-80-270-8809-6
Vydala: Česká triatlonová asociace
Cena: 349 / 279 Kč pro členy