Další soustředění žákovského výběru proběhlo tentokrát nedaleko Tábora, a to v Hůrce u Jistebnice, opět společně s kategorií dorostu. Ubytování v Penzionu Hůrka nemělo chybu, stravování zajistil Čistý sport – koncept Ivana Rybaříka. Ivan byl zároveň součástí soustředění jako specialista na cyklistiku.

Plavecké tréninky probíhaly v táborském bazénu, běžecké bloky na atletickém tartanovém oválu místního stadionu. Novinkou pro mnohé triatlonisty byly zřejmě tréninky přechodů a depa. K tomu mají táborští vynikající podmínky na již opuštěném letišti ve Všechově. Předposlední den byl cyklistický trénink na velice atraktivním cyklistickém areálu Komora, kde si pod dohledem Ivana Rybaříka mladí triatlonisté vyzkoušeli další cyklistické dovedností. Vrcholem tohoto tréninku bylo regulérní cyklistické kritérium. Večer před dnem odjezdu byl v duchu volné diskusní přednášky o výživě spojené s grilováním.

Poslední tréninkový půlden před odjezdem si všichni vyzkoušeli cyklistickou časovku na trati Sedlec – Cunkov.

Počasí po celý týden nám přálo, takže naše žákovské naděje odtrénovaly vše podle plánu.

Společný trénink s výběrem dorostu ukázal, kde máme ještě dost rezerv a co musíme zlepšovat v dalším období. Největší rezerva je v cyklistice, kde je nutné navýšit celkový objem a zlepšit silovou a dynamickou složku. Rezerva je i v práci v depu a v přechodech.

Přesto všechno je patrný výkonnostní posun ve všech složkách. A nezbývá než doufat a těšit se, že všechno se zúročí již v prvním závodě ČP, který bude 30. 5. 2015 ve Stráži pod Ralskem.

Jan Vaněk, hlavní trenér kategorie žáků ČTA