Český pohár v dlouhém triatlonu zavítal na Slovensko. Druhou letošní zastávkou pohárové série se stal Slovakman, který se uskutečnil v neděli 8. srpna. První místa patří Lucemburčanovi Olivieru Godartovi a Simoně Křivánkové, kteří vytvořili nové traťové rekordy.

Slovakman má za sebou svůj 19. ročník. Do piešťanského závodu zasáhlo celkem 179 jednotlivců a 26 štafet z pěti zemí. Vládcem Slovakman triatlonu pro rok 2021 se stal Olivier Godart z Lucemburska, kterému se podařilo vytvořit nový traťový rekord a s fantastickým časem 08:09:22 obsadil po dvou stříbrných medailích vytoužené první místo v celkovém pořadí. „Do Piešťan jsem přijel s jasným cílem, a to překonat osmihodinovou hranici, ale také vyhrát. Na tento den jsem se připravoval od prosince loňského roku a bral jsem ho velmi vážně. Jsem velmi šťastný, jsem opravdu velmi hrdý a děkuji všem, kteří tento skvělý závod připravili,“ řekl Olivier Godart.

Nejlepším českým závodníkem byl Jan Kundrát, který obsadil druhou příčku. Na vítěze ztratil 25 minut a 14 vteřin. Třetí byl Slovák Karol Džalaj a čtvrtý Petr Vabroušek.

Staronovou rekordmankou se v Piešťanech stala Simona Křivánková, která kromě překonání osobního rekordu opět atakovala i traťový rekord. Překonala ho o 13 minut a s cílovým časem 08:56:19 s přehledem ovládla elitní kategorii žen. „Podařilo se mi splnit cíl, kterým byl opět traťový rekord. Stlačila jsem to pod devět hodin. Musím říct, že se mi to opravdu líbilo. Je to přesně ten závod, na který budu dlouho vzpomínat,“ prozradila spokojená a usměvavá Simona Křivánková.

Za vítěznou Křivánkovou finišovala na druhém místě Helena Kotopulu, cílovou branou proběhla se ztrátou 35:22. Třetí místo a titul mistryně Slovenska patří Tatianě Rokytové.

Dějištěm závodu se nejprve stala Sĺňava, v níž účastníci absolvovali 3,8 km dlouhou plaveckou část. Potom je čekalo 180 km cyklistiky rozdělených do šesti okruhů na uzavřené silnici. Závěrečná běžecká trať dlouhá 42,2 km byla natažena přes město. Běžecký okruh účastníci absolvovali šestkrát.

Další zastávkou Českého poháru v dlouhém triatlonu bude Pilman Triatlon, který se 28. srpna uskuteční zároveň jako mistrovství republiky na střední trati.