Po nevydařeném minulém víkendu, kdy kvůli chladu odstoupila ze závodu SP v novozélandském New Plymouth si Vendula Frintová vylepšila náladu 10.místem v druhém závodě seriálu MS (WTS), který proběhl dnes v australském Gold Coast.

Po dvanáctém místě v prvním závodě WTS, který proběhl před měsícem v Abu Dhabi, se Vendula Frintová letos poprvé podívala do první desítky pořadí při závodě v Austrálii. V celkovém pořadí MS jí nyní patří 11,příčka.

Desátým místem tak vyrovnala svůj doposud nejlepší výsledek ze sprinterských tratí v rámci závodů MS, kterým bylo rovněž 10.místo ze závodu v Londýně v roce 2014. (Omlouvám se za původně mylně uváděný Leeds v roce 2016! JR)

V samotném závodě žen se z vítězství radovala Novozélanďanka Andrea Hewitt, která se po prvním místě ze závodu v Abu Dhabi nenechala z této příčky odsunout ani v australském pokračování. Radost domácím fanouškům jistě udělala druhá Ashleigh Gentle, třetí byla Japonka Juri Ide.

Javier Gomez Noya, španělský vítěz prvního závodu MS se tentokrát musel sklonit před svými týmovými kolegy, když skončil čtvrtý – zvítězil Mario Mola, třetí byl další Španěl Fernando Alarza. Nadvládu Španělů v tomto závodě narušil jen druhý Richard Murray z Jihoafrické republiky.

Další díl série MS nyní čeká až 13.května japonská Yokohama, kde by kromě Venduly Frintové měli startovat i další češští reprezentanti Petra Kuříková a Jan Čelůstka.

Budeme jim všem držet palce!