Pro sportovce z celého Česka připravil triatlonový klub 4SPORTS TEAM plavecko-běžecké soustředění, které se uskutečnilo ve dnech 30. 9.-2. 10. 2022 ve Svitavách. Zúčastnili se ho i plavec a trojnásobný olympionik Květoslav Svoboda, hlavní metodik pro mládež Českého atletického svazu Jan Koutník a koordinátor reprezentace Jan Čelůstka.

Kemp byl určen dětem ve věku 11 až 16 let i jejich trenérům a zúčastnili se triatlonisté z celého Česka. Vedoucím kempu Jakubovi a Laďce Markovým z pořádajícího 4SPORTS TEAMU se podařilo zajistit špičkové trenérské vedení akce ve výborných tréninkových podmínkách ve Svitavách.

Jelikož je aktuálně posezónní období, bylo soustředění směřováno na vylepšení běžecké a plavecké techniky, na školení trenérů o novinkách a současných světových trendech sportovní přípravy mládeže.

V pátek se uskutečnil tréninkový blok na atletiku v běžecké hale ve Svitavách pod vedením Mgr. Jana Koutníka, hlavního metodika pro mládež Českého atletického svazu. Ten zajistil zúčastněným trenérům klubů publikace s náměty a motivy atletických tréninků.

Sobotní a nedělní blok byl věnován čistě plavecké části, která byla trenérsky zajištěna nejlepším současným mládežnickým trenérem u nás a trojnásobným olympionikem Květoslavem Svobodou a plaveckým trenérem 4SPORTS TEAMU Jakubem Markem.

Jednotlivé tréninkové jednotky byly doplněny besedou, workshopem se zaměřením na správné posilování CORE pod vedením paní Martiny Klepeštové ze Spartak Triatlonu Trutnov a na regeneraci a strečink s juniorským reprezentantem Kubou Markem. Kempu  se zúčastnil i hlavní koordinátor reprezentace ČTA Jan Čelůstka.

Celé soustředění se neslo v přátelském duchu, přineslo nový a pevný základ pro přípravu do nadcházející triatlonové sezóny.

Text: Jakub Marek | foto: Jiří Marek