V Labe aréně se připravují naši mladí triatlonisté. Na základě meziklubové spolupráce se v račickém areálu připravuje na 65 dětí z 10 triatlonových klubů. Šestidenní příprava je vedena trenéry z daných oddílů a bude probíhat až do neděle 28. srpna.

Ke kanoistickému kanálu v Račicích, který letos přivítá také mistrovství světa ve veslování, se sjeli zástupci hned deseti českých klubů. Mezi 65 dětmi jsou zástupci klubů Titan Trilife Zlín, TAP Plzeň, Road2Kona, 2B Winner, Vokolopole, Tri Klub Příbram, Triatlon Team Tábor, Triatlon Team Třebíč, Elite Sport Boskovice a Spartak Triatlon Trutnov.

„Nejde o rekordy, nejde ani o medaile. Jde o společné zážitky,“ říká k filozofii kempu Petr Bludský z klubu Titan Trilife Zlín.

O tréninkové zajištění kempu se stará celkem 11 trenérů z jednotlivých klubů, ke kterým se připojil také bývalý reprezentační kouč Lukáš Vrobel. Děti i trenéři se pak prolínají tréninkovými skupinami A, B, C, D, E. „Dětí jako smetí, kterým nevadí jezdit v dešti na kole, plavat ve studené vodě, ani běhat v 7 ráno. Radost trénovat,“ napsali na Facebook s úsměvem trenéři 2B Winner.

„Jsme velmi rádi, že kluby mají zájem mezi sebou spolupracovat a že takové aktivity vznikají z jejich iniciativy. Věřím tomu, že tato a další podobné akce posunou naše mladé triatlonisty nejen po sportovní stránce, ale také po lidské, protože se sportovci mezi sebou lépe poznají, předají si zkušenosti a vzniknou nová přátelství,“ říká Antonín Bauer, předseda České triatlonové asociace. „Přeji všem účastníkům, ať se jim kemp vydaří a pomůže jim připravit se na závěrečnou část sezony.“