Účastníky Českého poháru v dlouhém triatlonu čeká velká premiéra – v neděli 14. srpna poprvé pojedou o body při Triatlonu Most, jehož první ročník se uskutečnil teprve před rokem. Čeká je mimořádně rychlá trať na kompletně uzavřené silnici v okolí jezera Matylda.

Triatlon Most přitom v původním kalendáři Českého poháru nefiguroval. Do termínové listiny byl zařazen až v průběhu sezony jako náhrada za piešťanský závod SLOVAKMAN 226, který se v letošním roce neuskuteční kvůli složité dopravní situaci ve městě.

Severočeský závod se u jezera Matylda konal poprvé v loňském roce, kdy závodníci oceňovali nejen kvalitní organizaci, ale zejména extrémně rychlou cyklistiku. Plavecká část o délce 3,8 kilometru se koná v jezeře Matylda, kde závodníci absolvují dva okruhy. Na kole pak vyjedou po uzavřené silnici směrem na Chomutov, kde se mohou těšit na extrémně rychlou trať s novým asfaltovým povrchem. 180km distanci pořadatelé rozdělili do osmi okruhů. Při běžeckém maratonu pak účastníci desetkrát oběhnou jezero Matylda.

Kdo bude patřit k favoritům závodu? Mezi 87 přihlášenými muži bude na vítězství útočit Jan Oppolzer, vítěz Moraviamana a mistr republiky na dlouhé trati. Vysoké ambice mohou mít mimo jiné David Jílek, Petr Cívela nebo Jan Kundrát. V závodě žen bude velkou favoritkou Helena Kotopulu.

Na severu Čech se ve stejný den uskuteční také závod ve středním triatlonu (1,9 – 90 – 21 km), při něm se ale nebude závodit o pohárové body. Obě tratě je možné absolvovat také ve štafetě. A na své závody se mohou těšit také děti. Diváci budou moci závod sledovat hned ze dvou fan zón.

Více informací o závodu Triatlon Most najdete na www.csgtriteam.cz. Kompletní informace o Českém poháru v dlouhém triatlonu jsou vám k dispozici na cts.triatlon.cz.