Pátečním závodem žen byla v Abu Dhabi zahájena letošní sezóna závodů Mistrovství Světa.

I přes poměrně časný termín závodu se na tratích klasického triatlonu (1,5 – 40 – 10) představila řada adeptů na nejvyšší příčky záverečného pořadí. Na startu byli i tři čeští reprezentanti – Vendula Frintová, Petra Kuříková a Jan Čelůstka.

Z nich se start do sezóny podařil nejlépe Vendule Frintové, i když po první disciplíně by si na její konečné velmi kvalitní umístění kousek za první desítkou závodnic vsadil asi jen málokdo! Po plavání naskakovaly spolu s Petrou Kuříkovou na kolo téměř současně zhruba na 20.místě, ale s velkou, 1,5minutovou ztrátou na čelo závodu. Ale zatímco Petra nezachytila tempo skupiny a pořadím se dále propadala, Vendula byla na kole velmi aktivní a podařilo se jí z téměř beznadějné situace vykřesat maximum. Velmi kvalitním během pak podtrhla svou snahu a obsadila výborné 12.místo.

Petra Kuříková sice obsadila kvalitní 26.místo, ale veliký odstup na vítězku jí nedovolil dosáhnout na body.

V závodě zvítězila Andrea Hewitt, pro kterou to byl návrat na nejvyšší stupínek pódia MS po šesti letech, velmi těsně před Jodie Stimpson (GBR) a Sarou Vilic (AUT), která tím vybojovala první umístění na stupních vítězů v závodě MS!

Mezi muži byl nejočekávanějším momentem návrat Španěla Javiera Gomeze Noyi, který se zranil krátce před loňskými Olympijskými Hrami a v Riu tak chyběl. Svůj comeback potvrdil jasným vítězstvím před Britem Thomasem Bishopem a Vincentem Luisem z Francie.

Našeho Honzu Čelůstku potkal stejný osud jako Petru Kuříkovou. V závodě se bohužel propadl z druhé až do třetí cyklistické skupiny a i přes kvalitní 28.místo se bodů kvůli velkému odstupu na vítěze nedočkal.

Pokusíme se zprostředkovat dojmy a poznatky některého z přímých účastníků závodu.