DŮLEŽITÁ AKTUALIZACE: ZÁVOD SE USKUTEČNÍ JAKO DUATLON

Neuvěřitelných 40 let letos uplyne od chvíle, kdy se na Konopišti poprvé konal triatlonový závod. Na bohatou tradici jednoho z nejstarších závodů v Česku nyní úspěšně navazuje Triatlon Konopiště. Při jeho 4. ročníku se v sobotu 13. července na start postaví přibližně 550 sportovců!

Tohle je malá triatlonová pohádka, která se odehrává pod vysokými stěnami slavného zámku. Během pouhých čtyř let se z Triatlonu Konopiště stal jeden z největších a nejoblíbenějších českých závodů, který láká začátečníky i elitní reprezentanty. A také zajímavé hosty, tím letošním bude biatlonistka Gabriela Soukalová.

Vrcholem programu bude také letos hlavní závod AUTO OPAT SPRINT Triatlon Konopiště s podnázvem Velká cena Benešova, který je součástí Českého poháru v krátkém triatlonu. O body tu budou bojovat bývalí i současní reprezentanti, sílí poměří zástupci krátkého triatlonu se závodníky, kteří obvykle vyznávají ironmanské distance. Mezi ně patří například Barbora Besperát a Simona Křivánková, na medaili bude pomýšlet i Tereza Svobodová nebo talentované juniorky Kristýna Dvořáková s Kateřinou Hadravovou.

Mezi muži je velkým favoritem Jan Volár, který letos přestoupil z olympijského triatlonu na delší distance a stejně jako Besperát ovládl v traťovém rekordu prestižního Czechmana. Český reprezentant se pokusí o double: ještě před pohárovým závodem totiž stejně jako Besperát absolvuje kratší open závod ELMOZ CZECH Konopišťský MINIŽELEZŇÁK. Pokusí se tak získat cenu Ferdinand DOUBLE Triatlon Konopiště, v rámci které se sčítají časy z obou závodů.

Upraveno: Při Českém poháru se bude závodit na distancích sprintu. Kvůli špatné kvalitě vody, kterou potvrdila také Krajské hygienická stanice, se ovšem závod musí uskutečnit jako duatlon. První, kratší běh účastníci absolvují kolem rybníka. 20km cyklistika se pojede na uzavřených silnicích směrem na Neveklov. Druhý, 5km běh závodníci absolvují po cestičkách zámeckého parku.

„Věříme, že vás varianta duatlonu neznechutí a do Konopiště i tak dorazíte. Protože to stejně bude pecka! Konopišťský triatlon pro vás připravujeme celý rok. S láskou ke sportu!“ vzkazují pořadatelé.

Závodní program bude velmi nabitý od úplného rána. Kromě dvou zmíněných závodů se uskuteční také dětská PINKO Konopišťská juniorka. Těšit se mohou také čistokrevní běžci, kteří se postaví na start Charitativního běhu a letošní novinkou jsou běhy pro děti do sedmi let s názvem „Zrození Šampionů“.

Bohaté zázemí se bude nacházet u Přírodního divadla, kde bude připravena zábava také pro děti, doprovod a fanoušky. Těšit se mohou na dětskou zónu, exhibiční soutěž ve vyřezávání ovoce s vítězkou Světové kuchařské olympiády Terezou Buchtovou, preventivní stánek benešovské nemocnice, stánky Muzea Policie ČR a Retro Auto Muzea.