Česká republika měla poměrně početné zastoupení v podobě šesti mužů, z toho byli 2 junioři a 2 závodníci kategorie U23 a 2 ELITE, a čtyř žen, u nichž byl poměr zastoupení jednotlivých kategorií podobný – 2 juniorky, 1 U23 a 1 závodnice ELITE. Z účasti vypadla pouze Simona Šimůnková, kterou na start nepustily zdravotní komplikace. Na těchto závodech startují kategorie U23 a ELITE společně, takže mladší závodníci mají dvojnásobnou šanci uspět.
Oproti minulým ročníkům, kdy naši reprezentanti vozili z aquatlonového šampionátu medaile napříč všemi kategoriemi, vybojovaly tentokrát medaile pro Českou republiku pouze dvě závodnice mladších kategorií. Cenným kovem se může pyšnit Alžběta Hrušková, která obsadila druhou příčku v závodě juniorek, a také Tereza Zimovjanová, bronzová mezi závodnicemi kategorie U23.
V dalších kategoriích obsazovali naši závodníci pozice těsně za stupni vítězů: Jana Jiroušková byla 4.mezi ženami, Tereza Zimovjanová skončila v tomto společném hodnocení hned za ní na 5.místě, stejně skončila Anna Hrdličková mezi juniorkami.
V mužských kategoriích byli Češi méně úspěšní. Na nejlepší umístění dosáhl František Linduška, který obsadil 4.místo v kategorii U23. Nejrychleji z našich v cíli byl však Jakub Powada, který v celkovém pořadí obsadil 10.místo, o dvě příčky před již zmiňovaným Františkem Linduškou. Výkon Jiřiho Kaluse byl poznamenán zraněním lýtka, takže Jirka nemohl předvést svůj tradičně silnější běh a skončil na 27. místě v celkovém pořadí.
Junioři Pospíšil a Semerád obsadili ve své kategorii 9. a 10.místo.
Skvěle se vydařil šampionát domácím závodníkům! Absolutního prvenství mezi muži dosáhl Richard Varga, který se po čtyřech titulech Mistra světa v aquatlonu stal poprvé i šampionem starého kontinentu. K němu se druhým místem v absolutním pořadí mezi ženami přidala Romana Gajdošová, která se současně stala i evropskou šampionkou kategorie U23. Další titul pro Slovensko přidala juniorka Kristina Jesenská.

Našim východním sousedům samozřejmě gratulujeme!
Josef Rajtr, manažer reprezentace