Druhý červnový víkend se Český pohár v krátkém triatlonu přesune do Trutnova. Závodníky čeká závod Eliminator, který prověří jejich síly opakovanými starty a také kopcovitým profilem s až 22% stoupáním.

Pořadatelé z trutnovské Lokomotivy i na letošek připravili několik novinek.
Ze série Superleague pochází samotný eliminační formát a letos si odtamtud přenesli i tzv. „Shortchute“ neboli zkratku. Je to bonus, který si do finálového závodu přinesou nejrychlejší plavec, nejrychlejší běžec a také celkový vítěz úvodní eliminační rozjížďky.

Zkratka bude realizována při běžecké části závodu a měla by znamenat výhodu cca 5 sekund. Závodník může získat maximálně jeden bonus a případné další jsou nepřenosné. To znamená, že pokud tentýž závodník bude nejrychlejším plavcem i běžcem a bude i vítězem prvního kola, nikdo jiný už další Shortchute nezíská. „Slibujeme si od toho zatraktivnění obou částí závodu. V prvním kole bude mít pro závodníky smysl bojovat až do konce a ve finále zase může přijít na řadu taktika,“ říká ředitel závodu Pavel Káňa.

Novinku představí také nedělní závod štafet. Na účastníky čeká závod ve formátu „Single mixed relay“, který známe z biatlonu. Smíšená dvojice se na svých úsecích dvakrát vystřídá (pořadí úseků muž – žena – muž – žena). Zvlášť bude hodnocena kategorie smíšených dvojic 16 – 19 let a zvlášť 20+. V kategorii 12 – 15 let půjde každý člen jen jeden úsek.

Závody kategorií nejmladšího žactva do 11 let se stejně jako vloni uskuteční na rovinatých tratích s horským kolem. Součástí víkendu bude také terénní hobby závod.