V pátek a sobotu 29. a 30.7. proběhne v Praze triatlonový víkend, který vyvrcholí hlavním závodem na halfironmanské distanci (1.9km plavání – 90 km cyklistiky – 21km běhu). Na start se chystá tuzemská triatlonová špička s obhájcem loňského titulu Filipem Ospalým. Připraven je bohatý doprovodný program, večer vystoupí známá kapela TheTapTap na Střeleckém ostrově.
„Prahu čeká o víkendu triatlonová horečka,“ zahájil tiskovou konferenci v krásném prostředí Střeleckého ostrova moderátor ČT, Tomáš Budka. V pátek bude probíhat v prostorách Sokola Tyršova domu tradiční Expo, kde bude své sportovní služby mimo jiné prezentovat i hlavní sponzor závodu firma TRIEXPERT. Dětské závodníky čeká v pátek závod v aquatlonu. „Jsme rádi, že můžeme být partnerem tohoto závodu. V rámci nadace ČOV podporujeme děti ze sociálně slabých rodin a dětských domovů, kteří se přijedou závodu zúčastnit,“ řekla Martina Voříšková.

Hlavní závod odstartuje v sobotu ve 13 hodin. Depo bude oproti loňsku přímo na mostě legií. „Je to z důvodu potřeby většího prostoru a zvýšení divácké atraktivity. Je to jedna ze změn, kterou jsme po loňské zkušenosti udělali,“ řekla předsedkyně ČTA Lenka Kovářová. Na startu se očekává velice silná konkurence, mnoho závodníků si brousí zuby na skalp loňského vítěze Filipa Ospalého. „Letos mám za sebou tři závody, zatím dvě třetí místa a jedno čtvrté, takže doufám, že to v sobotu vylepším,“ netají se Filip s cílem nejvyšším. Mezi jeho největší konkurenty patří Tomáš Mika, Ladislav Dvořák, Petr Soukup, Petr Vabroušek nebo Karel Zadák v barvách TRIEXPERTU. Mezi ženami bohužel odřekla na poslední chvíli svůj start vynikající triatlonistka Radka Vodičková. „Víkendový závod na Islandu mi sebral hodně síly, takže jsem musela své plány přehodnotit,“ řekla. Prostor pro nejvyšší ambice se tak otevřel pro Petru Krejčovou, Pavlínu Švadlenkovou nebo Lenku Královou.

TRIEXPERT TRIPrague bude MČR ve středním triatlonu, akademické mistrovství a šampionát Integrovaného záchranného systému. Mediální pokrytí akce má v režii štáb České televize, rádio Kiss, Deník.cz a další média. Mezi hlavní sponzory patří firma Ford, jejíž marketingový ředitel Libor Beneš řekl: „Ford má podobnou filosofii jako triatlon. Vyznáváme hodnoty, jako je spolehlivost, zodpovědnost a vytrvalost. Jsem rád, že se této velké akce můžeme zúčastnit.“ Nově se pro spolupráci nadchla i česko-italská firma TriFunFit. „Vyrábíme různé produkty a doplňky pro triatlonisty a jejich doprovod. Můj přítel je Ital a v sobotu se také postaví na start. Další ročníky bychom rádi pozvali více závodníků z této země,“ uvedla Martina Sochůrková.

„Jsem moc rád, že Praha v rámci titulu Evropské hlavní město sportu podpořila i TRIPrague. Triatlon je totiž sport, který kombinuje tři nejpřirozenější druhy pohybu. Asi každý totiž někdy plaval, běhal a jezdil na kole, i když většina nejspíš volila vždy jen jednu z disciplín. Pro každého rekreačního sportovce tak může být absolvování triatlonu zajímavou výzvou a motivací k tréninku,“řekl náměstek pražské primátorky pro dopravu a sport Petr Dolínek (ČSSD).