Ve Sportovním centru Nymburk proběhl od 23. do 25. února 2018 první kemp se zaměřením na mládež mimo systémy SpS a SCM. Kapacita kempu byla stanovena na 14 sportovců a velmi rychle se naplnila. Všech 20 míst je již obsazeno také u druhého kempu, který se uskuteční v březnu.

Do Nymburka však nakonec dorazila pouze jedenáctka sportovců, ostatní se nemohli zúčastnit kvůli chřipkové epidemii. Ta nedovolila přicestovat ani trenérce pro kondiční přípravu. V lehce zmenšené sestavě však kemp proběhl dle plánu.

Pod vedením Martina Hotového absolvovali sportovci čtyři plavecké jednotky převážně zaměřené na zlepšování techniky kraulu a citu pro vodu. Protože šlo o kemp pro mírně pokročilé sportovce z řad staršího žactva a dorostu, našel se v každé jednotce i prostor pro jeden hlavní kondiční set.

Tréninky „suché“ přípravy pro zlepšení běhu vedl reprezentační trenér Jan Vaněk, který naplánoval celkem čtyři jednotky. Dvě proběhly v uzavřeném atletickém tunelu a dvě v tělocvičně. Mimo tréninkové jednotky nechyběla ani regenerace v místním regeneračním centru, kde všem byla k dispozici vířivka a sauna.

Druhý tréninkový kemp, který proběhne v termínu 23. – 25. března, je určen pro mladší sportovce. Trenérský tým bude ve složení: Jan Vaněk (reprezentační trenér žákovských kategorií ČTA), Jana Kolčiterová (kondiční a běžecká příprava) a Michal Beránek (plavecký specialista).

Vzhledem k tomu, že o kempy byl velký zájem, zvažujeme otevření dalšího termínu, a to v dubnu či květnu.

martin.hotovy@triatlon.cz