Do programu Olympiády dětí a mládeže se vrací triatlon, starší žáci a dorostenci se tak mohou těšit na úžasný sportovní zážitek, který je čeká od 23. do 28. června v Jihočeském kraji.

Letní olympijskou štafetu přebírá Jihočeský kraj, který přivítá tisícovky mládežnických sportovců v roce 2024. Centrem Her se stanou České Budějovice, kde bude také Olympijský dům, triatlonové závody se ovšem uskuteční nedaleko Hluboké nad Vltavou. Závodit se bude u rybníku Mydlák ve Zlivi, která je tradiční triatlonovou baštou – letos se tu uskuteční už 40. ročník Víkendu s triatlonem.

Do programu letní Olympiády dětí a mládeže se triatlon vrací po krátké odmlce – na minulých Hrách v Olomouckém kraji chyběl z pořadatelských důvodů. Velkou zásluhu na tom mají zkušení pořadatelé závodů z Jihočeského kraje a také aktivita České triatlonové asociace a Jihočeského krajského svazu, který o opětovné zařazení triatlonu do programu Her dlouhodobě usiloval.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo tuto snahu dotáhnout do úspěšného konce a mladí triatlonisté budou moci reprezentovat své kraje na této úžasné akci,“ říká Milan Hendrych, člen Rady České triatlonové asociace a zároveň garant triatlonu v rámci Olympiády dětí a mládeže. „Závody budou organizovat tradiční pořadatelé, kteří mají letité zkušenosti se závody Jihočeského, ale také Českého poháru,“ dodává.

Do triatlonových závodů se zapojí celkem 140 účastníků, každý kraj bude reprezentovat osm sportovců a dvoučlenný doprovod. Těšit se mohou na individuální závody staršího žactva, individuální závody dorostu a také na smíšené štafety.

Předehra k olympijským závodům se uskuteční v sobotu 2. září, kdy proběhne ve Zlivi testovací závod, který bude součástí Jihočeského poháru.