Do Plzně sepo letech vracísérie závodů Českého poháru v triatlonu. Festival se koná uVelkého Boleveckého rybníka a má ambice aktivní účasti zapojit všechny sportovce i nesportovce. Ve třech dnech ode dneška až do neděle se v programu vystřídají závody pro školy, děti z dětských domovů, olympijský triatlon, terénní triatlon, štafetové závody i běh rodičů s dětmi.
Za projektem stojí organizace Triatlon Plzeň a bývalý špičkový triatlet a medailista z Olympijských her v Sydney Jan Řehula, který je v současnosti i reprezentačním trenérem.
„Hlavním tahákem je bezesporu Mistrovství České republiky akademiků, které bude přímou kvalifikací na akademické MS v Nyonu,“upozorňujeJan Řehula. V elitní kategorii se na start závodu postaví i známá a slavná jména jako například Jan Čelůstka, Přemysl Švarc, Jan Volár, František Linduška či novopečený mistr republiky v aquatlonu Jiří Kalus. Očekává se mezinárodní účast a také široké startovní pole žen.
Už dnes dopoledne se v aquatlonupředstaví žáci základních a středních škol. Odpoledne bude patřit Tomáši Slavatovi a jeho seriálu pro dětské domovy Slavata Triatlon Tour, podporovanému Nadací Albert. Večer zahraje na pláži Ostendepopulární hudební skupina MuertaMente.
Sobotnímu programu dominují závody Českého poháru od žáků přes dorost a juniory až po dospělé a věkové kategorieagegroup. Dorostenci se navíc poperou o kvalifikaci na atraktivní Evropean Triathlon Youth Festival, pro agegroupznamená plzeňský triatlon Mistrovství ČR. Večers vyhlášením výsledků připomene blížící se Olympijské hry v brazilském Rio de Janeiru, ponese se totiž v duchu plážového karnevalu a atmosféru dokreslí tanečnice samby ze skupiny Dance Art Studio.
Závěrečným dnem triatlonového festivalu bude neděle, kterou zahájí běh na 3 km pro rodiče s dětmi. Největší výzvou pro rekreační sportovce bude terénní triatlon pro každého, který má distance tratí upraveny tak, aby je zvládl opravdu kdokoliv. Plavání bude dlouhé 300 metrů, na horských kolech se pojede mírných 10 km a závěrečný běh měří 3 km. Kdo by si ani tak netroufal zkombinovat všechny tři disciplíny, může utvořit s přátelinebo kolegy tříčlennou štafetu, kdy každý absolvuje jen jednu část terénního triatlonu. Na start štafetového závodu by se měl postavit i primátor města Plzně Martin Zrzavecký.
„Naším cílem je přivést k triatlonu nové závodníky, a proto jsme se rozhodli tento triatlonový festivaluspořádat. Závod bude obrovskou zkouškou nejen pro náš organizační tým, ale také pro všechny jeho účastníky,“ zve do Plzně ředitel akce Jan Řehula.

Časový pořad:
Pátek 10:00Aquatlon pro školy
15:00Slavata Triatlon Tour

Sobota 9:30–13:30 Český pohár žactva a dorostu
14.45 Český pohár dospělých

Neděle 10:00 Mama RUN – běh rodičů s dětmi
10:30–14:30 Terénní triatlon pro všechny

Podrobnosti a detailní program najdete na www.triatlonplzen.cz.