Účastníci Českého poháru v dlouhém triatlonu se mohou těšit na nový závod! O pohárové body se poprvé pojede při Triatlonu Most, který se uskuteční 14. srpna. Severočeský závod tak v kalendáři nahrazuje zrušeného SLOVAKMANA.

Triatlon Most měl svou premiéru v minulém roce, kdy si dokázal velmi rychle získat přízeň českých triatlonistů. Chválou ho zahrnuli za spolehlivou organizaci a zejména za velmi rychlou trať na kompletně uzavřené silnici.

Už při svém druhém ročníku se tak závod u krásného jezera Matylda stává součástí Českého poháru, a to ve své delší variantě. I když se totiž v jeden den opět uskuteční na severu Čech závody na střední i dlouhé trati, o pohárové body se bude závodit pouze na té delší z nich (3,8 – 180 – 42,2 km).

Zástupci České triatlonové asociace vstoupili do opětovného jednání s pořadateli Triatlonu Most poté, co z kalendáře Českého poháru vypadl SLOVAKMAN 226, který se měl v Piešťanech konat jako mistrovství ČR, kvůli komplikované dopravní situaci se ovšem v tomto roce neuskuteční.

Více informací o závodu Triatlon Most najdete na www.csgtriteam.cz. Kompletní informace o Českém poháru v dlouhém triatlonu jsou vám k dispozici na cts.triatlon.cz.