AKTUALIZACE České poháry mění své termínové listiny. Neuskuteční se totiž Triathlon Mělník, už před nedávnem byl zrušen také SLOVAKMAN, po kterém statut Mistrovství ČR převzal Moraviaman. S tím souvisí také úprava soutěžní směrnice, kterou najdete v příloze tohoto článku.

Na soutoku Vltavy a Labe se nebude závodit ani v letošním roce. Triathlon Mělník, který se měl 30. července konat jako sedmý závod Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu, byl totiž bez náhrady zrušen. Pořadatele závodu k tomu donutily technické okolnosti.

Kvůli neřešitelným dopravním problémům se letos neuskuteční ani SLOVAKMAN, který se měl v Piešťanech konat nejen jako součást Českého poháru v dlouhém triatlonu, ale měl být zároveň Mistrovstvím ČR v dlouhém triatlonu. Tento statut nyní přebírá Moraviaman. O české tituly se tak pojede už 25. června v Otrokovicích.

Novinkou v kalendáři Českého poháru v dlouhém triatlonu je Triatlon Most, který v termínové listině nahradí zrušeného Slovakmana. Na severu Čech se bude závodit 14. srpna. Do pohárového žebříčku se budou započítávat body pouze závodníkům z dlouhé trati (v Mostě se ve stejný den koná také střední triatlon, který ale není součástí ČP).

Veškeré změny jsou v Soutěžní směrnici vyznačeny žlutou barvou, týkají se také počtu závodů, které se započítávají do celkového pořadí. Aktuální stav:

Český pohár v olympijském a sprint triatlonu:

  • Žactvo: 6 závodů, započítávají se 4
  • Dorost + junioři: 5 závodů, započítávají se 3
  • Dospělí: 4 závody, započítávají se 3
  • Kluby: 6 závodů