Triathlon Fest Račice odstartoval. Nabitý třídenní program otevřely v pátek 23. července semifinálové rozjížďky, kterými triatlonisté vstoupili do Mistrovství ČR v super sprintu. Nejrychlejší při nich byli Jan Volár s Alžbětou Hruškovou.

Na známý veslařský kanál se k závodu Mistrovství ČR v super sprintu sjelo téměř 114 triatlonistů, kteří patří do kategorie dospělých, juniorů a dorostenců. Ve sluncem rozpáleném areálu se závodilo na distancích 0,4-10-3 km. Muži byli rozděleni do tří rozjížděk, ženy do dvou.

V první mužské rozjížďce potvrdil roli favorita Jan Volár, který zvítězil s výrazným náskokem a připsal si nejrychlejší čas dne. Ve druhém semifinále si postup z prvního místa zajistil David Martin, ve třetím pak triumfoval Tomáš Zikmund.

V první ženské rozjížďce si po skvělém běžeckém výkonu doběhla pro postup z první pozice Tereza Svobodová, v té druhé pak s velkým náskokem zvítězila Alžběta Hrušková, která byla celkově mezi ženami nejrychlejší.

Mužů nastoupilo na startovní molo 72 a byli rozděleni do tří rozjížděk. Z každé z nich postupovalo do finále A osm nejrychlejších, dalších 12 mužů si postup zajistilo díky svému času. Zbytek v sobotu nastoupí do finále B. Ženy absolvovaly dvě rozjížďky – z každé jich přímo postoupilo 12, dalších šest závodnic se pak do finále A probilo z pozice lucky looser.

První závodní den pak v Račicích uzavřel OPEN závod, který byl určen rekreačním sportovcům, ale také juniorským reprezentantům a elitním triatlonistům, kteří jej mohli využít k rozjetí před nadcházejícími závodními dny.

Sobotní program otevře mistrovství ČR žáků (9:00) s hromadným startem, na které navážou finálové jízdy mistrovství ČR v super sprintu (14:25). Účastníci se na krátkých tratích poperou také o akademické tituly a body do Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu.

V neděli dopoledne bude Labe aréna patřit nejtalentovanějším triatlonistům našeho kontinentu, které čeká Evropský pohár juniorů. Závod nejprestižnějšího seriálu této věkové kategorie se uskuteční na tratích sprintu (0,75-20-5 km). A domácí fanoušci se mohou těšit na skvělé závody – na startovní listině najdou hned 21 českých reprezentantů! Vedle nich se postaví na start zástupci 10 zemí včetně Mexika.

Kompletní výsledky první dne mistrovství ČR najdete zde.