Třídenní triatlonový festival se blíží. Už v pátek 23. července se konají první závody Triathlon Festu Račice. Jaká budou v Labe aréně platit protiepidemická opatření?

Podmínky pro vstup do areálu budou shodné s aktuálními opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR. Všichni účastníci akce proto budou muset předložit jeden z těchto dokumentů:

  • Potvrzení o negativním výsledku antigenního testu z akreditované laboratoře, který není starší 72 hodin (pozor: do této lhůty musí spadat závodní dny, kterých se chcete zúčastnit).
  • Potvrzení o negativním výsledku PCR testu z akreditované laboratoře, který není starší 7 dnů (do této lhůty musí spadat závodní dny, kterých se chcete zúčastnit).
  • Potvrzení o očkování alespoň 14 dnů od ukončení kompletní vakcinace.
  • Potvrzení o prodělaném onemocnění, které není starší více než 180 dnů od prvního pozitivního PCR testu.
  • Závodníci Evropského poháru juniorů podstoupí ještě přetestování v sobotu večer při registraci do závodu.

Přímo v areálu Labe arény bude možné podstoupit antigenní test, jehož úhrada bude možná ze zdravotního pojištění (za stejných podmínek jako v jiných testovacích centrech) nebo jako samoplátce za cenu 210 Kč. Testovací místo bude otevřeno v pátek od 9 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 19 hodin.

V areálu Labe arény mají s ohledem na opatření organizace Europe Triathlon všichni účastníci povinnost nosit roušky, a to zejména při kontaktu se závodníky. Závodníci Evropského poháru juniorů pak budou roušky odkládat těsně před nástupem na start, v cíli si je opět nasadí.

Všem účastníkům děkujeme za trpělivost a pochopení.