Velký milník pro Českou triatlonovou asociaci a speciálně pro její technickou sekci: hned tři rozhodčí získali mezinárodní certifikaci World Triathlon Level 2 Technical Official, která jim umožňuje být mimo jiné hlavním rozhodčím na světovém poháru.

Dosud měl tuto vysokou certifikaci pouze Petr Mužíček, šéf českých rozhodčích, který je jedním z 28 rozhodčích nominovaných na Letní olympijské hry v Paříži. Nyní se na stejnou úroveň posunuli Gabriela Raková, Miloš Kmuníček a Petr Jalůvka.

Pro zisk certifikace Level 2 Technical Official je nutné působit několik sezón na mezinárodní úrovni a následně absolvovat školení zakončené písemnou prací a její obhajobou. Následně pak mohou rozhodčí této úrovně působit jako hlavní rozhodčí na světovém poháru, ale také se ucházet o nominaci na olympijské hry.

„Gabriele, Milošovi a Petrovi tímto gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci českého triatlonu. Po nominaci Petra Mužíčka na olympijské hry je to další důkaz toho, že čeští rozhodčí odvádějí skvělou práci nejen na domácích závodech, ale také na mezinárodních akcích. Jsem velmi rád, že se nám v této oblasti dlouhodobě daří a posouváme se vpřed,“ říká Tomáš Petr, technický ředitel ČTA.