Petra Kuříková opět potvrdila, že jí indoorové závody Arena Games sedí. Ve švýcarském Sursee obsadila česká reprezentantka výborné 8. místo. Z vítězství se v neděli 12. března radovala Maďarka Zsanett Bragmayerová.

Ve své dopolední rozjížďce obsadila Kuříková 4. místo, díky kterému si zajistila účast ve finále, do něhož postoupilo deset nejlepších triatlonistek. V rámci večerního programu pak čekaly na finalistky tři rozjížďky – v každé z nich absolvovaly 200 m plavání, 4 km cyklistiky na trenažéru a 1 km běhu na páse. Plavalo se v 25m bazénu, cyklistická i běžecká část se odehrávaly na platformě Zwift, díky které měli diváci v hale i samotné závodnice skvělý přehled o aktuálním pořadí.

V první finálové rozjížďce, která se konala v tradičním pořadí „plavání – kolo – běh“, obsadila Kuříková 6. místo, když na nejrychlejší Bragmayerovou ztratila 28 vteřin. Ve druhé rozjížďce (běh – kolo – plavání) dokončila Kuříková jako sedmá. I tentokrát zvítězila Maďarka, za kterou česká reprezentantka zaostala o 31 vteřin. „Bohužel mi v téhle rozjížďce spadly brejličky, takže jsem tam ztratila spoustu času,“ řekla trpce Kuříková.

Závěrečná rozjížďka (plavání – kolo – běh) se uskutečnila formou stíhačky. Kuříková do ní odstartovala z 8. pozice, na které také celý závod dokončila. V běžecké části se přitom dotahovala na 7. místo, které jí ale o jedinou vteřinu uniklo. Na vítěznou Bragmayerovou ztratila česká triatlonistka minutu a 16 vteřin. Druhá byla Britka Olivia Mathiasová a třetím místem šokovala teprve patnáctiletá Maďarka Fanni Szalaiová.

„Měla jsem ze svého výkonu docela dobrý pocit. Večer jsem se cítila o lépe než v rozjížďkách a o hodně lépe než po závodě mistrovství světa v Abú Dhabí, kde jsem před týdnem startovala po náročném soustředění. Jen jsem bohužel celý týden bojovala s nachlazením, které mě omezovalo i dnes. Přesto jsem si ale závody užila – měla jsem tu spoustu fanoušků, kteří vytvořili výbornou atmosféru,“ řekla Kuříková, která dlouhodobě žije právě ve Švýcarsku.

Díky spolupráci komerčního pořadatele Super League Triathlon, který tyto závody organizuje, a mezinárodní asociace World Triathlon si česká závodnice připsala v tomto závodě body do světového žebříčku. Vítěz celé série pak získá oficiální titul triatlonového mistra světa v esports.

Do série Arena Games jsou zahrnuty tři závody. Po Montrealu a Sursee vyvrcholí esports šampionát v Londýně (8. dubna).

Výsledky

Arena Games, Sursee (Švýcarsko), 12. března 2023

Ženy: 1. Zsanett Bragmayerová (Maď.), 2. Olivia Mathiasová (V.Brit.), 3. Fanni Szalaiová (Maď.) … 8. Petra Kuříková

Arena Games Triathlon, Sursee, Switzerland on the 12th March 2023, photo @That Cameraman