Máte svou oblíbenou trať, na kterou chcete pozvat ostatní? Nebo chcete uspořádat soutěž ve svém městě nebo na trase svého závodu? Nová soutěžní série Time Trial Race, kterou právě připravuje Česká triatlonová asociace společně s ORGSU, vám to umožní.

TTR (Time Trial Race) je nová verze sportovní soutěže, která vám umožní individuální přístup k závodům a dá vám šanci poznat nová místa, závodní a tréninkové trasy, porovnat se s ostatními nebo třeba projet trať blížícího se závodu.

Princip individuálních závodů je velmi jednoduchý: pořadatel, kterým se může stát během pár kliknutí kdokoliv, vypíše prostřednictvím systému ORGSU vlastní závod na konkrétním místě. V této sezoně se bude závodit v termínu 1. srpna až 30. září. Závodníci pak mohou trať kdykoliv během vypsaného časového okna absolvovat, zaznamenat svůj výkon prostřednictvím chytrých hodinek (Garmin, Suunto, Polar aj.) a tento záznam pak nahrát do systému.

„Cílem spolupráce ORGSU a ČTA je uspořádat kvalitní sérii individuálních závodů pro všechny triatlonisty bez ohledu na jejich výkonnost. Technologie ORGSU s pomocí chytrých sportovních hodinek umožňuje každému uspořádat vlastní závod na jeho oblíbené trati. Všechny informace ohledně jednotlivých závodů, jako jsou registrace, výsledky, profil atleta, budou umístěny na webu triatlon.cz,“ říká Tomáš Petr. „Bylo by skvělé, kdyby každý region v Česku měl svoji oblíbenou trať, která má nějaký vztah k triatlonu a na které by se závodníci pravidelně potkávali.“

Záměrem této soutěže je, aby každý mohl samostatně, dle svých časových možností a bez potřeby asistence absolvovat trať, porovnat se s ostatními, kvalitně si zatrénovat nebo se třeba připravit na očekávaný závod.

„Nyní se nacházíme v úvodní celého projektu, kdy bychom rádi zjistili, jaký o něho bude mezi pořadateli zájem. Podmínkou pro vznik celé soutěžní série je, aby zahrnovala alespoň pět závodů,“ říká Tomáš Petr, technický ředitel ČTA.

V této chvíli mají pořadatelé závodů, kluby, trenéři i závodníci možnost registrovat vlastní tratě, které budou zařazeny do série Time Trial Race. Jestliže se některý závodník zúčastní alespoň tří závodů, dostane se do slosování o hodnotné ceny, které budou představeny se startem soutěže.

„Závod se plave, běží, jede bez cizí pomoci a v případě cyklistiky bez draftingu! Samozřejmě víme, že ne každý den jsou stejné podmínky, ale i toto může být taktika této soutěže, jelikož je jen na vás, abyste si zvolili, co vám nejvíce vyhovuje. Reálná trať je pro všechny stejná. Pro případ, že byste nebyli se svým výkonem spokojeni, tak vám dáme možnost danou trať závodu absolvovat opakovaně,“ říká Vilém Horák, zástupce spolupořadatele ORGSU.

Více informací o mechanice individuálních závodů vám zašleme na vyžádání.