Česko má první medaile z terénního mistrovství Evropy, které v pátek 24. září odstartovalo v italském Molvenu! V terénním duatlonu vybojovala stříbro Štěpánka Bisová, která uspěla v kategorii do 23 let! V kategoriích Age Groups získal stříbro Petr Cmunt (M25-29).

Mistrovství Evropy v terénu zahájily páteční souboje na duatlonových tratích. Muži i ženy bojovali na velmi náročných stezkách v okolí horského střediska Andalo. Odtud se po první běžecké disciplíně vydávali na horských kolech náročným a kopcovitým terénem směrem k jezeru Molveno, kde v neděli program vyvrcholí evropským šampionátem v terénním triatlonu. Muži i ženy absolvovali vždy dvě kola na běhu a cyklistice, junioři si totéž dali jednou. Pouze poslední běžecký úsek absolvovali všichni pouze jedenkrát, i když juniorské kategorie opět pouze v poloviční vzdálenosti.

Konečné pořadí určovala ve všech kategoriích především cyklistická část. Nejen fyzicky, ale především technicky velmi náročná trať důkladně prověřila všechny závodníky.

Česká republika měla zastoupení ve všech elitních kategoriích a také v mužském závodě AG 25-29. Nejlépe si vedla Štěpánka Bisová, která v kategorii U23 vybojovala stříbrnou medaili. Těsně pod stupni vítězů skončila na 4. místě juniorka Vendula Ryšavá.

Jediným zástupcem v závodech Age Groups byl Petr Cmunt, který vybojoval stříbrnou medaili v kategorii M25-29.