V úterý 26. června byly na stránkách World Triathlon uveřejněny oficiální startovní listiny závodu Evropského poháru juniorů v Táboře, který proběhne 28. července.

Tyto listiny hodně napovídají o obsazení a kvalitě závodního pole, které se v Táboře postaví na start. Juniorky zatím nevyužily povolenou kapacitu 70 startujících, takže startovní listina stále umožňuje doplnit a přihlásit další závodnice.

Startovní listina závodu juniorů je však v tuto chvíli téměř naplněna a po doplnění do počtu 70 (přidělení DK, opravy apod.) stále zůstane na čekací listině ještě dalších 20-25 závodníků, kteří budou čekat na odhlášení a změny, ke kterým dojde do termínu startu.

Vzhledem k pravidlům WT mají federace jen omezené možnosti ovlivnit preference v nasazení a zařazení sportovců na startovní listiny, proto až do pátku 28.6. mohou probíhat změny a výměny na startovních listinách. Aktuální stav tedy může dostát změn, a to i u českého výběru. Přednost dostanou závodníci z popředí rankingu a výsledkových listin závodů Českého poháru. Bohužel ne všichni včas splnili administrativní náležitosti vůči WT a tudíž je ani nebylo možno k závodu přihlásit.

S finální podobou startovních listin se budeme moci seznámit pravděpodobně až v neděli 30. června.