Mistrovství republiky smíšených štafet uzavřelo závodní program Příbramského triatlonu. Z titulu se mezi dospělými radovala sestava Titan Trilife Zlín ve složení Radim Grebík, Tereza Svobodová a David Martin. Mezi žáky byla nejrychlejší Triatlonová akademie Plzeň.

V neděli 3. července byly pro každého člena štafety připraveny tratě o distancích 0,25 – 6 – 2 km, kdy se plavalo a běželo v rekreačním areálu Nový rybník a cyklistická část se jela na silnici mezi Příbramí a Milínem.

V úvodu závodu se do čela dostaly obě sestavy Zlína, které zastupovali Radim Grebík a Tomáš Kříž. Spolu s nimi držela krok sestava TEXACO, kterou na prvním úseku reprezentoval Filip Václavík. Ta se ovšem účastnila pouze OPEN závodu, nikoliv republikového šampionátu.

Už v průběhu prvního úseku se ale dokázal Grebík na čele osamostatnit a nasměrovat tak Titan za štafetovým titulem. Modrožlutá sestava se udržela na čele i po druhém úseku Terezy Svobodové a třetím úseku Davida Martina, který proběhl cílem s komfortním náskokem v čase 1:04:47.

Na druhé místo se dokázala vyšvihnout štafeta Triatlon Teamu Tábor, která finišovala v čase 1:05:47. Třetí místo absolutně patří týmu TEXACO (1:05:49), bronzovou příčku z mistrovství republiky si odvezla Triatlonová akademie Plzeň 2.

Západočeši slavili také v žákovské kategorii, kde zlato získal tým TAP 1, stříbro bere Loko Trutnov Kids A a bronz TJ Spartak Třebíč Team A.