Poslední letošní závod Světového poháru se uskutečnil v sobotu 10. listopadu v japonském Mijazaki. Na ostrově Kjúšú se představila i trojice českých závodníků – Petra Kuříková, Jan Volár a Jan Čelůstka.

Na břehu Pacifiku na ně čekaly distance olympijského triatlonu. Při plavání v oceánu absolvovali dva okruhy o délce 750 metrů, při cyklistice jeli sedm okruhů o délce 5,7 km po japonském pobřeží a při běhu pak čtyři kola o délce 2,5 km.

Největší českou nadějí byla Petra Kuříková, která šla na start se startovním číslem 12. Z vody vylézala na 27. místě se ztrátou minuty a půl na čelo závodu. Při cyklistice a běhu se pak dokázala posunout na 22. příčku. „Dneska nebyl zrovna můj den, ale o tom sport je, jinak by to byla nuda. I tak jsem ráda, že jsem v pořádku dorazila do cíle. Konečně mám pocit, že je potřeba dát si pauzu,“ napsala pak hodnocení na svůj Facebook.

Zvítězila Američanka Summer Cooková, na niž česká reprezentantka ztratila 5 minut a 46 sekund.

V závodě mužů mělo Česko dva zástupce. Po plavání si lépe vedl Jan Čelůstka, který z 37. pozice ztrácel na první místo tři čtvrtě minuty. Jan Volár byl osm míst za svým reprezentačním kolegou, za nímž zaostal o jedenáct vteřin.

V dalším průběhu závodu si pak ale pořadí prohodili. Jan Volár finišoval na 26. příčce se ztrátou 3 minut a devíti vteřin na vítězného Španěla Vicenta Hernandeze. Jan Čelůstka doběhl jen čtyři vteřiny za Janem Volárem a z Japonska odváží 27. místo.