Na své nejlepší umístění v závodě ITU Světového poháru dosáhl Jan Volár při startu v Dominikánské republice. V Santo Domingu obsadil 10. listopadu 13. příčku. K závodu nastoupily také Petra Kuříková, Tereza Zimovjanová a Iveta Fairaislová.

V Santo Domingu se mělo při posledním letošním závodě ITU Světového poháru bojovat na olympijských distancích, platilo to ovšem jen pro závod mužů, který startoval za svítání. Při závodě žen už ovšem panovalo na karibském ostrově takové vedro, že byla běžecká část zkrácena na pět kilometrů.

Jan Volár vybíhal z vod Karibského moře na 26. pozici se ztrátou 21 vteřin na Slováka Richarda Vargu, který byl podle očekávání nejrychlejším plavcem startovního pole. Na kole pak český reprezentant pracoval v početné skupině, která přijela do druhého depa společně na čele závodu. V běžecké části si Jan Volár doběhl pro 13. místo, které je jeho nejlepším umístěním ve světovém poháru v kariéře. S časem 1:41:49 ztratil na vítězného Američana Matthewa McElroye dvě a třičtvrtě minuty.

V závodě žen se představila hned trojice českých reprezentantek. Nejlépe z nich zaplavala Petra Kuříková, která šla z vody na 33. pozici a ztrátou necelé minuty na čelo závodu. Iveta Fairaislová byla sedm pozic a dvanáct vteřin za ní. Tereza Zimovjanová ztrácela další tři příčky a tři vteřiny.

V cyklistické části díky tomu všechny tři české závodnice pracovaly ve druhé skupině, přičemž ta vedoucí čítala bezmála dvacet závodnic a přijela do druhého depa s náskokem více než minuty. V běžecké části si pak Petra Kuříková doběhla pro 25. místo (1:36:54), Tereza Zimovjanová pro 30. místo (1:37:18) a Iveta Fairaislová byla 33. (1:37:47).

Zvítězila Novozélanďanka Andrea Hewittová v čase 1:34:35.