Pro české závodníky to byl pestrý i smolný závod. Nakonec si v něm vedl nejlépe Jan Volár, který obsadil 23. místo. Na Světovém poháru v Limě se představily také Petra Kuříková s Terezou Zimovjanovou.

V hlavním městě Peru se jelo o body do světového žebříčku na tratích sprint triatlonu. Závodníci absolvovali 750 metrů plavání v oceánu, 20 kilometrů cyklistiky rozdělený do čtyř okruhů vedoucích podél oceánu a 5 kilometrů běhu ve dvou okruzích podél pláže.

V závodě žen vybíhala jako první z vody Tereza Zimovjanová, což se jí ve světovém poháru podařilo poprvé v kariéře. Spolu s Petrou Kuříkovou pak jezdily na kole ve vedoucí skupině. „Ve druhém okruhu cyklistiky na otočce v kopci mi zapadnul řetěz. Nebylo možné ho během jízdy nahodit zpátky,“ napsala pak z Limy Petra Kuříková, která závod nedokončila. „Jsem velmi smutná. Vše napovídalo tomu, že se bude jednat opět o běžecký závod. Umístění v první desítce bylo téměř jisté. Konkurence byla mnohem slabší než na předchozím závodu v Koreji,“ dodala.

Tereza Zimovjanová doběhla do cíle na 38. místě v čase 1:01:49. Na vítěznou Japonku Ai Uedaovou ztratila dvě a půl minuty.

V závodě mužů se představil Jan Volár, který šel z vody na 32. místě se ztrátou 20 vteřin na nejrychlejší plavce. Na kole se pak držel v čelní skupině. Běžecká část mu nejdřív vycházela skvěle, ale těsně před cílem se výsledkově propadl. „Kolik pozic může člověk ztratit na posledních sto metrech závodu? Mým novým rekordem je šest,“ glosoval to pak na svém Instagramu.

Cílem tak proběhl na 23. příčce se ztrátou  minuty a pěti vteřin na vítězného Brazilce Manoela Messiase.