Víkendový test v Plzni poodhalí tajenku složení týmů na letošní závody Mistrovství Evropy od juniorů, přes naděje U23 až po kategorii ELITE!

Tuto sobotu v 7 hodin ráno se do „vln“ bazénu Slovany vrhnou pvní adepti účasti na některém z letošních Mistrovství Evropy v OH triatlonu jednotlivých kategorií.

Výsledek plzeňského testu totiž bude jedním z hlavních kritéríí při tvoření nominace na tyto, pro většinu našich triatlonistů, nejdůležitější závody roku 2017. Možnost startu na zářijovém MS v Rotterdamu je zpravidla podmíněna celoročními kvalitními výsledky v mezinárodních závodech kategorie SP a WTS, případně EP u mladších kategorií. Avšak účast na některém z Mistrovství Evropy inspiruje i závodníky, kteří by si rádi svou nominaci vybojovali v přímém měřeném souboii s ostatními domácími aspiranty na účast.

Po ranním plavání na Slovanech se všichni přesunou na Lopatárnu kde bude test od 10 hodin pokračovat cyklistickou časovkou na 20km a vše vyvrcholí zhruba v 11:45 startem finálového běhu na 5km.

Jak již bylo zmíněno výše, test v Plzni bude pouze jedním z faktorů, které budou nominace určovat, nicméně hodně napoví o připravenosti jednolivých adeptů účasti a o reálném obrazu výsledné nominace.