Český pohár v dlouhém triatlonu se nyní přesouvá do slovenských Piešťan, kde se 8. srpna uskuteční už 19. ročník Slovakman Triathlonu. V článku najdete přehled aktuálních podmínek pro vstup na Slovensko.

Loděnice v Piešťanech, horké letní dny, plavání ve Váhu a větrné podmínky, které závodníkům připomínají legendárního Ironmana na Havaji. „A není to jen počasí, které dělá ze Slovakmana piešťanskou Havaj. Snažíme se fanouškům triatlonu připravit světové podmínky a i tento rok posunout akci na vyšší úroveň. Máme velkou radost, že po 18 letech se nám konečně podaří připravit mezinárodní závody s bezpečnou cyklistickou částí. Věříme, že úplné vyloučení individuální automobilové dopravy přiláká další kvalitní účastníky a poprvé budeme svědky času pod osm hodin na trati dlouhého triatlonu v jedné ze zemí V4,“ říká ředitel závodu Vladimír Baron.

Závody v Piešťanech se uskuteční jako součást Českého poháru v dlouhém triatlonu i jako Mistrovství Slovenska v dlouhém triatlonu.

Dějištěm závodu se nejprve stane Sĺňava, v níž účastníci absolvují 3,8 km dlouhou plaveckou část. Potom je čeká 180 km cyklistiky rozdělených do šesti okruhů na uzavřené silnici. Závěrečná běžecká trať je dlouhá 42,2 km a táhne se přes město. Běžecký okruh účastníci absolvují šestkrát.

Držiteli traťového rekordu jsou Češi Tomáš Řenč s časem 8:14:24 a Simona Křivánková s časem 9:09:10. Oba rekordy přitom padly při minulém ročníku, na kterém zároveň startoval největší počet účastníků v historii závodu.

Na Slovensku aktuálně platí jiná opatření než v Česku. Pořadatelé proto připravili pro zahraniční účastníky tento přehled:

 

PRETEKÁRI CESTUJÚCI ZO ZAHRANIČIA:

SOM OČKOVANÝ

NIE SOM OČKOVANÝ

Pretekár sa bude musieť:

  1. Zaregistrovať sa v elektronickom formulári: eHranica
  2. a po prekročení hraníc podstúpiť 14-dňovú karanténu. Test PCR budete môcť absolvovať najskôr v 5. deň karantény. Po negatívnom výsledku budete prepustení z karantény.

SOM ZAOČKOVANÁ OSOBA?

Nasledujúca osoba sa bude považovať za úplne očkovanú (aj pri prekročení slovenských hraníc):

  • najmenej 14 dní po druhej dávke vakcíny (Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sputnik V);
  • najmenej 21 dní po jednorazovej vakcíne (Johnson & Johnson);
  • najmenej 14 dní po podaní prvej dávky vakcíny, ak prekonala koronavírus a odvtedy neubehlo 180 dní
    + po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou alebo dvojdávkovou schémou (okamžite po podaní prvej dávky) – prechodne do 9. augusta

***