První tréninkový kemp této sezony absolvují v těchto dnech členové reprezentačního týmu. Od 29. ledna do 19. února se jejich domovem staly Kanárské ostrovy, konkrétně Gran Canaria a město Maspalomas.

Na Kanárské ostrovy zamířila osmička mladých reprezentantů – Radim Grebík, Tomáš Zikmund, Filip Michálek, Tomáš Kříž, Filip Tlamka, Lukáš Juránek, Heidi Juránková a juniorka Dana Přikrylová. Kromě trenéra Lukáše Vrobela je doprovází také podpůrný realizační tým: první dny trávil s týmem koordinátor reprezentace Jan Čelůstka, kterého pak vystřídal asistent reprezentačního trenéra Jan Jakubíček. K dispozici má tým i fyzioterapeutku z VSC Victoria.

„Zatím se nám daří plnit tréninkový program tak, jak jsme ho naplánovali, i když jsme museli řešit drobné nepříjemnosti. Kvůli nevyhovujícím postelím jsme měnili ubytování a také nemůžeme využívat bazén ve městě Maspalomas, který je kvůli epidemii koronaviru zavřený, proto dojíždíme na padesátku, která je od nás vzdálená přibližně 20 minut jízdy autem a bohužel je přístupná jen v omezenou dobu, proto musíme časy pro ostatní tréninky plánovat podle toho,“ říká reprezentační kouč Lukáš Vrobel, který jinak našel se svými svěřenci na Gran Canarii ideální podmínky pro trénink. „Je tu velmi stálé počasí. Dopoledne kolem 15 °C, odpoledne pak na sluníčku ke třiceti. Oceán má kolem 19 až 20 stupňů, a tak ho využíváme pro regeneraci.“

Kromě bazénu využívají reprezentanti na Gran Canarii posilovnu, tamní běžecké traily, parkové trasy i horské silnice. „Jedná se o základní objemové soustředění, ale oproti minulým rokům více akcentujeme běh a hlavně rychlost – každý druhý běžecký trénink je rychlostní, protože požadavky jsou v tomto směru stále větší a nahrávají tomu i super sprinty. Bohužel nemáme k dispozici atletickou dráhu, která je také kvůli koronaviru zavřená, a tak využíváme cesty ve zdejším parku. Zároveň se snažíme zachovat práci, kterou jsme udělali v minulých obdobích. Pro silové tréninky máme zařízenou posilovnu,“ dodává reprezentační kouč.