Navzdory přísným protiepidemickým opatřením a uzavřeným bazénům mají triatlonoví reprezentanti zajištěnou možnost plnohodnotné přípravy. Pokud netráví čas na zahraničním kempu, je jim k dispozici bazén a tréninkové zázemí ve Zlíně.

„I v této složité době se nám ve Zlíně podařilo vytvořit plnohodnotné tréninkové zázemí. Plavat můžeme v bazénu Městských lázní, k dispozici máme posilovnu PRO Sport Academy a pro trénink využíváme také okolí – za běžeckým lyžováním jezdíme do Beskyd, na inline brusle nebo kolečkové lyže chodíme na zdejší cyklostezky a za nordic walkingem se vydáváme do okolních vrchů,“ říká reprezentační trenér Lukáš Vrobel.

Už od listopadu mají v souladu s platnými protiepideckými opatřeními možnost tréninku ve Zlíně ti sportovci, kteří se připravují v profesionálním režimu. „Tato opatření plně respektujeme. Během té doby jsme měli dvě kontroly z hygienické stanice a vedení města, obě přitom proběhly zcela bez problémů a potvrdily, že žádná opatření neporušujeme,“ dodává reprezentační trenér s tím, že od 1. března budou mít sportovci zajištěno ve Zlíně také vlastní ubytování.

V současné době se ve Zlíně připravují Radim Grebík, Iveta Fairaislová, Tomáš Kříž, Filip Václavík a Filip Michálek. Další reprezentanti se aktuálně připravují individuálně v zahraničí, před odletem ale využívali zlínského zázemí také oni.

„V tréninku jsme se do teď zaměřovali zejména na techniku a silovou přípravu. Nyní se dostáváme k objemovému zapracování, které předchází odletu na soustředění na Kanárské ostrovy. Tam zamíříme 13. února,“ dodává Lukáš Vrobel.