Čeští reprezentanti v olympijském triatlonu vstoupili do přípravy na novou sezonu. Začala pro ně v ordinaci MUDr. Jiřího Dostala, kde podstoupili zátěžové testy. V roce 2023 je čeká více závodních vrcholů než v uplynulých letech.

Minulá sezona skončila až na konci listopadu, kdy ji uzavřel finálový závod mistrovství světa v Abú Dhabí. Neúčastnili ho se ale všichni členové reprezentačního výběru. „Nyní se poprvé všichni potkali na testech, které jsou rozděleny do dvou fází. Nejprve proběhly odběry a test Thbmass. Následovat budou klasické zátěžové testy s hledáním individuálních limitací,“ říká Jan Čelůstka, koordinátor reprezentačního týmu.

Další společnou akcí bude kemp v Srní, kterého se pod vedením Jana Čelůstky zúčastní v termínu od 2. do 8. ledna Tomáš Zikmund, Filip Tlamka, Tomáš Kříž a Jan Volár. „Několik sportovců se omluvilo kvůli zkouškovému období ve škole. Tereza Zimovjanová dala přednost individuální přípravě v italském Livignu a nepřipojí se ani Petra Kuříková, která trénuje ve Švýcarsku,“ dodává Čelůstka.

Následovat bude soustředění v teple – 8. února zamíří přibližně desítka sportovců na Gran Canarii. Na Kanárských ostrovech se bude připravovat téměř kompletní český tým. Výjimku tvoří pouze sourozenci Juránkovi, kteří studují v zahraničí a mají k dispozici vhodné klimatické podmínky, a Petra Kuříková, která absolvuje soustředění se svým trenérem Brettem Suttonem.

České reprezentanty pak čeká náročná sezona, která bude mít více vrcholů, než je obvyklé. Kromě tradičních závodů mistrovství Evropy, mistrovství světa a Světového poháru v Karlových Varech se totiž tentokrát představí také na Evropských hrách v Krakově a na testovacím závodu pro olympijské hry v Paříži.