Téměř kompletní olympijská reprezentace zamířila na začátku února na Kanárské ostrovy, kde se připravuje na novou sezonu. V Maspalomas na Gran Canarii trénuje desítka sportovců pod dohledem koordinátora Jana Čelůstky.

Na Kanárské ostrovy odcestovala reprezentace už 8. února, připravovat se zde bude do 1. března. Za tréninkem v příjemných klimatických podmínkách odletěla na Gran Canarii početná výprava. Soustředění se účastní Jan Volár, Tomáš Zikmund, Tomáš Kříž, Filip Michálek, Filip Tlamka, Jakub Marek, Tereza Zimovjanová, Alžběta Hrušková, Michaela Štěrbová a Adriana Horňová, která odcestovala jako samoplátce namísto zraněné Dany Přikrylové.

Prakticky tak chybí pouze Petra Kuříková, která absolvovala soustředění na Kanárských ostrovech se svým trenérem Brettem Suttonem, a také sourozenci Juránkovi kvůli studijním pobytům v USA a ve Španělsku, kde mají ideální klimatické podmínky pro trénink.

Sestavu olympijských triatlonistů doplnili reprezentanti v dlouhém a terénním triatlonu Petr Soukup a Lukáš Kočař, kteří se však kempu zúčastnili jako samoplátci, navíc byli sportovcům k dispozici jako fyzioterapeuti a maséři.

„Kemp není nijak specificky zaměřen, větší důraz je ale kladen na cyklistiku, ve které už jdeme trochu do intenzity. V plavání se snažíme spíše udržovat to, co si sportovci přivezli z domova. Bereme ohled na to, že za měsíc čeká většinu sportovců první závod v Quarteiře, který pojedou jako kvalifikaci o mistrovství Evropy v Madridu,“ říká Jan Čelůstka.

Běžecké tréninky absolvují reprezentanti ve zdejším kaňonu na šotolinových cestách, ale také na nové tartanové dráze, kterou mají na stadionu k dispozici společně s posilovnou. Za cyklistickým tréninkem vyjíždějí do různých směrů v okolí Maspalomas. Pro plavecké tréninky má reprezentace čtyřikrát týdně zajištěn bazén, ve kterém má k dispozici tři dráhy. V sobotu pak sportovci plavou v oceánu.

„Většinu tréninku absolvuje celý tým společně. Výjimku tvoří Míša Štěrbová, která je po zranění trochu limitovaná v některých běžeckých trénincích, a poslední týden bude v trochu zvláštním režimu trénovat Tomáš Zikmund, kterého čeká závod mistrovství světa v Abú Dhabí, kde bude startovat i Petra Kuříková,“ dodává Čelůstka.

Domovem reprezentantů se v Maspalomas staly bungalovy Vistaflor, kde je kromě ubytování zajištěna také polopenze. „Jsem rád, že zatím probíhá všechno bez komplikací. Dosud se neobjevil žádný logistický, ale ani zdravotní problém. Nejspíš k tomu přispěli naši fyzioterapeuti, ale také dvoje lymfatické nohavice, které máme pro regenerační účely k dispozici,“ uzavírá reprezentační koordinátor.

Foto: Jiří Kesl