Slovenský Šamorín již podruhé hostil neoficiální mistrovství světa v triatlonu na polovičních distancích světové série Challenge Family. Česká závodnice Radka Kahlefeldt-Vodičková obsadila v neděli 2. června druhé místo a potvrdila svou letošní skvělou formu. Lukáš Kočař finišoval na 15. místě.

Počasí přidělalo pořadatelům nejednu vrásku na čele. Po vydatných deštích nebylo jasné, zda se v rozvodněném Dunaji bude moct plavat. Finální rozhodnutí padlo až těsně před závodem. Přestože voda měla pouhých 14 stupňů, teploty vzduchu se vyšvihly téměř ke třicítce a závodníky tak čekalo 1,9 km dlouhé plavání. „Voda byla tak studená, že jsem nevěděla, jestli už se závodí nebo ne. Byla jsem zmatená,“ uvedla Radka Kahlefeldt-Vodičková po závodě.

Po plavecké části se Kahlefeldt-Vodičková pohybovala na 4. místě s několikaminutovým odstupem. „Cyklistická část byla super, ale velice náročná. Holky jely jako motorky! Na běh jsem vybíhala na čtvrté pozici a říkala jsem si, že čtvrtá opravdu být nechci. Tady je tak skvělá atmosféra, že to musím dotáhnout na pódium,“ popisovala průběh závodu Kahlefeldt-Vodičková. Skvělým běžeckým výkonem postupně dostihla soupeřky před sebou. Nestačila pouze na suverénní Lucy Charlesovou, která závod ovládla již po třetí.

Před rokem Kahlefeldt-Vodičková finišovala na třetím místě, v letošní roce potvrdila svou skvělou výkonnost a výsledek o příčku ještě vylepšila. V cíli neskrývala nadšení: „Jsem neskutečně šťastná a hotová. Je tu úžasná atmosféra. Povedlo se mi doběhnout na druhé místo, takže jsem opravdu nadšená.“

Světová série Challenge Family se na konci července přesouvá do Prahy a nejlepší česká závodnice žijící dlouhodobě v Austrálii se poprvé postaví na start. „Do Prahy se těším moc! Už tady na Slovensku jsem si připadala jako doma, je tady spousta českých a slovenských fanoušků a ti jsou snad nejlepší,“ dodala Kahlefeldt-Vodičková.

Nejlepší Čech Lukáš Kočař doběhl na 15. místě.

Výsledky
The Championship Challenge Family, Šamorín, 2. června

Ženy: 1. Lucy Charlesová 4:00,24, 2. Radka Kahlefeldt-Vodičková 4:05,36, 3. Daniela Bleymehlová 4:07,17

Muži: 1. Sebastian Kienle 3:38,49, 2. Pieter Heemeryck 3:39,21, 3. Rudy von Berg 3:39,49 … 15. Lukáš Kočař 3:52,57