CITY TRIATHLON Karlovy Vary 2022 byl zahájen. Nabitý víkend otevřel v pátek 9. září Český pohár žáků, na jehož start se ve volnočasovém areálu Rolava postavilo 167 dětí!

I když se hodinu před startem nad Karlovými Vary zatáhla obloha, ze které se začal snášet déšť, při závodech už svítilo na Rolavu slunce. I díky tomu si mohly žákovské kategorie užít poslední pohárové závody této sezony.

Jako první naskákali do vody rolavského koupaliště osmi- a devítiletí závodníci, které čekalo 100 metrů plavání, 2,2 km cyklistiky a 1 kilometr běhu. I na nejkratších tratích přitom byly k vidění velké souboje. Nejšťastnější po nich byli vítězové Veronika Křížová a Antonín Rolný.

Na stejných distancích závodili také žáci v kategorii 10-11 let. Nejrychlejší mezi nimi byla Alžběta Malochová. Mezi chlapci si s tratí nejrychleji poradil Adam Šiška.

V kategorii 12-13 už na účastníky Českého poháru čekaly delší distance – 0,3 + 6,8 + 2 km. Z vítězství se radovali Ondřej Plic s Nelou Markovou.

Nejlépe obsazená byla kategorie starších žáků ve věku 14-15 let, kterých se na start postavilo hned 61! Po 400 metrech plavání, 8,2 kilometrech cyklistiky a 3 km běhu se z vítězství radoval Matěj Procházka, který se v běhu dokázal odpoutat od Michala Švarce. V závodě dívek si nejlépe počínala Karolína Rutarová.

Už v sobotu bude v Karlových Varech závodní program pokračovat. Dopoledne se uskuteční na Rolavě Geis Baby Duatlon pro nejmenší děti i jejich rodiče. Odpoledne se pak bude konat závod Age Groups, který je součástí Českého poháru. Dorostenci a junioři přitom budou bojovat o mistrovské tituly.

Kompletní výsledky žákovských závodů najdete zde.