Rekordních 470 účastníků přilákal při svém 31. ročníku Poděbradský triatlon, na jehož start se postavili závodníci ve věku od 8 do 70 let. Z vítězství se při slunné neděli 22. května radovali Pavel Wohl a Veronika Andrlová.

Pavel Wohl z klubu PW TriCoaching zvítězil v čase 1:15:28 s pětiminutovým náskokem před celkově druhým Janem Wainerem a třetím Pavlem Mužíčkem. Mezi ženami kralovala Veronika Andrlová, která do cíle doběhla v čase 1:27:22 před druhou Zuzanou Pičmanovou a třetí Annou Lottman.

Letošní ročník se konal nově pod taktovkou úspěšného triatlonisty v Xterra terénním triatlonu Lukáše Netíka a jeho pořadatelského týmu Topsports. „Poděbradský triatlon jsme převzali od Jardy Formánka a pokusili jsme se mu vdechnout nový náboj, ale zároveň udržet všechny tradice, na které byli závodníci zvyklí. Proto jsme trasy všech disciplín zachovali původní, pozvali jsme partnery s prodejními stánky a připravili si mnoho novinek pro závodníky – mohli si odnést pamětní fotky z fotokoutku, ve startovním balíčku obdrželi multifunkční šátek s designem triatlonu a v cíli se těšili z pamětní finisherské medaile,“ říká Lukáš Netík. „Jaroslav Formánek ale byl na místě a dohlížel na chod celé akce. Patří mu velké poděkování, protože nám velice pomohl s přípravami a poradil při samotné akci,“ dodává.

Dnem závodníky i diváky provedlo komentátorské duo David Cihlář a Ladislav Feierfeil, kteří se postarali o skvělou atmosféru. Organizátoři společně se všemi závodníky připravili jedinečný doběh poslední závodnici Haně Nádherové, kterou přivítali bouřlivým potleskem, cílovou páskou pro vítězku, písní We are the champions, ale i startovným zdarma na 32. ročník Poděbradského triatlonu.

Ráno se o nejlepší umístění popraly děti, které závodily na horských kolech. Se všemi disciplínami i velkým depem se vypořádaly skvěle. Mezi žáky 8-9 let zvítězili Lukáš Houška a Lujza Gromová, kategorii žáků ve věku 10-11 let ovládli Toník Kovář a Alžběta Malochová. Mezi mladšími žáky byli nejrychlejší Antonín Michálek a Valerie Chalupníková a prvenství v kategorii starších žáků získali Štěpán Volf a Rebeka Dobiasová. Za dětmi se přišel podívat lev Alex, maskot firmy Topsports, který jim zároveň přinesl krásné ceny od partnerů závodu.

Děkujeme všem partnerům, bez kterých by tato akce nemohla vzniknout, především městu Poděbrady za podporu, generálnímu partnerovi Kupkolo.cz, ale i všem dílčím partnerům, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli nám připravit nezapomenutelný zážitek pro mnoho triatlonistů – Česká triatlonová asociace, Swimaholic, Topsports centrum, 3F, Haven, WELEDA, Rock Machine, Regioauto, Český instruktor, Postřižinské pivo, Haakon, Coca-cola, Milko,X-iont, Billboardy na kolech, Lawi, IVAR a.s., NORWIT, coop, Irontime. Děkujeme a za rok na startovní čáře!

Text a foto: TopSports