Česká triatlonová asociace v nedávném období personálně posílila. Miloš Kmuníček se stal koordinátorem mládeže, Petr Soukup nově působí v roli asistenta reprezentačního trenéra pro mládež a Martin Berka se stal asistentem sportovního ředitele.

Miloš Kmuníček dlouhodobě působí v ČTA jako rozhodčí, v nedávné době dokonce získal mezinárodní certifikaci World Triathlon Level 2 Technical Official, která umožňuje být hlavním rozhodčím na světovém poháru.

Nyní rozšířil své působení o roli koordinátora mládeže, ve které využije své zkušenosti, které získal na Českém svazu plaveckých sportů i ve své profesní kariéře, v níž se věnuje účetnictví.

Petr Soukup je zkušeným reprezentantem a stále aktivním závodníkem. Prošel mládežnickými výběry v olympijském triatlonu, úspěšně reprezentoval také v terénním a dlouhém triatlonu. S národním týmem spolupracoval také jako fyzioterapeut a masér během reprezentačních akcí. Kromě toho působí jako trenér. Premiéru v roli asistenta reprezentačního trenéra pro mládež si odbyl během nedávného soustředění mládežnické reprezentace ve slovenském Šamoríně.

O jmenování Martina Berky do pozice asistenta sportovního ředitele jsme informovali již v rámci ukončení výběrového řízení na sportovního ředitele ČTA. Martina Berku jste mohli v triatlonovém prostředí zaznamenat jako aktivního závodníka, trenéra mládeže i jako pořadatele závodů a organizátora tréninkových kempů. Triatlon ovšem poznal také na akademické půdě – vystudoval Trenérství na FTVS UK, kromě toho má titul PhD. z ČZU.